facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-03-10
 

Zwycięzca Polartec® Challenge 2014

Polartec® Challenge to coroczny, międzynarodowy program grantowy, do którego mogli zgłaszać się wszyscy planujący wyprawy – pojedynczo lub w grupach – i szukający finansowego wsparcia. Radu Diaconescu to rumuński programista, który jest jedynym nagrodzonym pochodzącym z Europy.

W ciągu ostatnich 23. lat, Polartec® pomógł zrealizować setki nietuzinkowych ekspedycji. Polartec® Challenge Grant otrzymują najlepsi sportowy i podróżnicy z całego świata, którzy szanują środowisko i kultury lokalne. Poza wsparciem finansowym, zwycięzcy programu otrzymują od Polartec® również kompletny system odzieży potrzebny do zrealizowania wyprawy.

Fot. Polartec® ChallengeRadu już w styczniu 2014 roku wyruszył w swoją dziewięciomiesięczną podróż rowerową, która rozpoczęła się w jego ojczyźnie - Rumunii. Radu ma do pokonania w obie strony ok. 15 000 kilometrów oraz wspinaczkę na szczyt Chan Tengri (7010 m) w górach Tien-szan, które są głównym celem jego wyprawy. Trasa, którą sobie wyznaczył, wiedzie przez Bułgarię, Turcję, Iran, Turkmenistan, Uzbekistan, Tadżykistan włącznie z Pamir Highway. Radu ma nadzieję, że w czerwcu br. uda mu się dotrzeć do Kirgistanu i wejść na Chan Tengri klasyczną południową drogą. Po zdobyciu szczytu będzie wracał do domu oczywiście rowerem. Planuje jechać północną stroną Morza Kaspijskiego i Czarnego przez Kirgistan, Kazachstan, Rosję, Ukrainę oraz Mołdawię.

"Jestem ogromnie wdzięczy, że Polartec postanowił przyznać mi ten grant. Dzięki temu, będę mógł zrealizować moje kolejne marzenie. Góry to mój drugi dom. Średnio w ciągu roku spędzam ok. 100 dni w górach, wspinając się, biegając w biegach trailowych, jeżdżąc na rowerze czy uprawiając ski-touring." - mówi Radu.

Jego poczynania można śledzić na stronie http://www.diaconescuradu.com/en

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com