facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-05-25
 

Znamy już Akademickich Mistrzów Tarnowa we wspinaczce na czas

17 maja 2011 r. odbyły się II Akademickie Mistrzostwa Tarnowa we wspinaczce sportowej na czas o Puchar Dyrektora Karpackiego Oddziału Obrotu Gazem w Tarnowie. Edyta Ropek startowała w zawodach poza konkurencją!
Studenci tarnowskich uczelni wyższych rywalizowali po raz drugi o tytuł Akademickiego Mistrza Tarnowa na sztucznej ścianie wspinaczkowej Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zgromadzeni widzowie zadawali sobie pytanie, czy w tym roku będą wygrywać faworyci czy podobnie jak w ubiegłym – przydarzy się jakaś niespodzianka. Niespodzianki wśród mężczyzn nie było – najszybciej w eliminacjach biegał Jędrzej Komosiński i to on w finale pokonał ubiegłorocznego triumfatora – Michała Barnasia. Niezwykle ciekawa była walka o trzecie miejsce. W finale pocieszenia spotkali się: drugi z braci Barnasiów – Jakub – zdobywca Pucharu Tarnowa Amatorów w „czasówkach” oraz Radosław Rojek. Po wyrównanej walce o 1,48 sek. wygrał Jakub Barnaś.

Jakub Barnaś i Edyta Ropek oglądają drogi AMT, fot. Wojtek Nowak
Niespodzianką była za to decyzja Edyty Ropek o starcie w Akademickich Mistrzostwach Tarnowa poza konkurencją i zmierzeniu się z czwórką najlepszych panów. Edyta postanowiła potraktować zawody jako element planu treningowego i jednocześnie dać szansę swoim koleżankom ze studiów. W tej sytuacji o Puchar Dyrektora Karpackiego Oddziału Obrotu Gazem w Tarnowie w finale zmierzyły się Agnieszka Szepielak i Jadwiga Klimek. Z rywalizacji zwycięsko wyszła bardziej doświadczona Agnieszka Szepielak. Trzecie miejsce zajęła Barbara Oślizło. Warto nadmienić, że zarówno druga jak i trzecia zawodniczka Akademickich Mistrzostw Tarnowa to zdobywczynie (w swoich kategoriach wiekowych) Pucharu Tarnowa Amatorów we wspinaczce na czas.
 
Edyta przygotowuje się do startu, fot. Wojtek Nowak

Klasyfikacja:

Kobiety:

1. Agnieszka Szepielak – PWSZ w Tarnowie

2. Jadwiga Klimek – PWSZ w Tarnowie

3. Barbara Oślizło – Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, filia w Tarnowie

Mężczyźni:

1. Jędrzej Komosiński - PWSZ w Tarnowie

2. Michał Barnaś - PWSZ w Tarnowie

3. Jakub Barnaś - PWSZ w Tarnowie

Organizatorem zawodów był Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Nagrody rzeczowe dla zawodników ufundował sponsor Klubu czyli Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.

Źródło: edytaropek.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com