facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-02-06
 

Złoto dla Rainer i Parka

Zakończyły się Mistrzostwa Świata we wspinaczce lodowej rozgrywane w rumuńskiej miejscowości Busteni. Złote medale zawisły na szyjach Angeliki Rainer i Hee Young Parka...
Od pewnego czasu, niechlubną tradycją stają się błędy sędziowskie... Szczególnie zawody w Rumunii prezentują swoisty "artystyczny nieład". Swego czasu w wywiadzie dla GÓR Angelika Rainer odżegnywała się od niepochlebnych ocen organizatorów. Nic w tym dziwnego, bo pomimo wszystkiego zawody w Busteni są dla niej szczęśliwe. I tym razem również, bo udało jej się obronić tytuł Mistrzyni Świata w prowadzeniu. Włoszka przez poszczególne rundy była nie do zatrzymania. Topowała w eliminacjach i półfinale, a w ostatecznej rozgrywce doszła prawie do samego końca.

Drugie miejsce przypadło Woon Seon Shin, zresztą aktualnej Mistrzyni Europy (zawody były rozgrywane w formule open). Wypada dodać tylko, że Koreanka miała nie liche problemy na drodze eliminacyjnej i nieco szczęśliwie przeszła do kolejnej rundy. Trzecie miejsce wywalczyła Anna Gallyamova - tym samym, wraz z siostrą przywiozą do domu po brązowym medalu.

Wyniki finałów kobiet:

1. Angelika RAINER, Włochy
2. Woon Seon SHIN, Korea
3. Anna GALLYAMOVA, Rosja
4. Lucie HROZOVA, Czechy
5. Woon Wha JEONG, Korea
6. Maria TOLOKONINA,  Rosja
7. Barbara ZWERGER, Włochy
8. Stéphanie MAUREAU, Francja
9. Liudmila BADALYAN, Rosja

Mistrzowską formę po raz drugi z rzędu pokazał Hee Young Park, detronizując Markusa "Dominatora" Bendlera. Tym samym Koreańczyk jest aktualnie tytularnym Mistrzem Świata i Europy. Trzeba jednak przyznać, że rozgrywka finałowa była pasjonująca. Zarówno Bendler, jak i Park ukończyli finałową drogę, a o miejscu decydował czas osiągnięcia topu. Koreańczyk dokonał tego o 9 sekund szybciej! Jak widać nie pomogła Austriakowi dieta opierająca się na spożywaniu kangurzego mleka ;)

Brązowy medal zdobył Żenia Kriwoszejcew, minimalnie wyprzedzając kolejnych czterech zawodników, którzy uzyskali taki sam wynik w finale - o kolejności decydowały punkty wywalczone w poprzedniej rundzie.

1. Hee Young PARK, Korea
2. Markus BENDLER, Austria
3. Yevgen KRYVOSHEYTSEV, Ukraina
4. Maxim TOMILOV, Rosja
5. Alexey DENGIN, Rosja
6. Patrik AUFDENBLATTEN, Szwajcaria
7. Alexey TOMILOV, Rosja
8. Pavel GULYAEV, Rosja


Ostatnie zawody lodowej karuzeli pod egidą UIAA odbędą się w Kirowie (5-6 luty), gdzie rozegrany zostanie finałowa edycja PŚ w prowadzeniu oraz MŚ na czas.


[źródło: UIAA]
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com