facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-07-26
 

Złota Edyta i srebrny Łukasz w Daone

Zawodniczka Alpinus Azoty Tarnów Team Edyta Ropek wywalczyła złoty medal w czwartej edycji Pucharu Świata w włoskim Daone. Łukasz Świrk z SMG Lubin zdobył srebrny medal!
W rozegranej w niedzielę, 25 lipca czwartej edycji Pucharu Świata 2010 zawodniczka wspierana przez marki Five Ten i Petzl zaprezentowała świetną formę, wygrywając wszystkie biegi finałowe. Znakomicie poradziła sobie z Klaudią Buczek, Oleną Ryepko z Ukrainy i Sarą Morandi z Włoch. Łukasz w kolejnych biegach pokonywał Maksima Osipowa z Ukrainy, Libora Hrozę z Czech, by ulec dopiero świetnie dysponowanemu Rosjaninowi Stanisławowi Kokorinowi.Edyta na podium w Daone, fot. A. Kamiński

To jest potężny sukces Edyty, po raz trzeci z rzędu wygrała na najtrudniejszej ścianie do wspinaczki na czas, na zaporze wodnej w Daone! tarnowianka jest wciąż na topie, reprezentując najwyższy światowy poziom, wraca do walki o Puchar Świata 2010.
Mając na swoim koncie udane starty w Trento, gdzie zdobyła brąz, w Chamonix, gdzie wywalczyła srebro i wreszcie upragnione złoto w Daone, z 265 punktami plasuje się na drugiej pozycji PŚ 2010, a do prowadzącej Julii Lewoczkiny (piąta w Daone) brakuje jej tylko 41 punktów.
Przed tarnowianką trzy ostatnie edycje pucharu, które odbędą się w Azji. Jak sama przyznaje: „Wciąż mam szansę na zdobycie pucharu. Nareszcie się rozkręciłam i wiem, że mogę powalczyć w Azji. Jednak mój udział w tych zawodach jest uzależniony od finansów, zmieniam taktykę na te zawody. Po raz pierwszy planuję wyjazd do Chin wraz z trenerem, dzięki czemu będę mogła skoncentrować się na swoim starcie.
Rozpracowaliśmy Chinki i planujemy zastosować nowy system startowy, jednak nie zrealizuję go bez trenera” relacjonuje na gorąco Ropek.
Piąta edycja pucharu odbędzie się 20 sierpnia w chińskim Xining. Tydzień później zawodnicy będą rywalizowali w południowo-koreańskim Chuncheon.


Łukasz Świrk drugi w Daone, fot. A. Kamiński

Pełne wyniki i klasyfikacja Pucharu Świata 2010: www.ifsc-climbing.org

Źródło: www.edytaropek.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com