facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-02-24
 

Zjazd na krechę w Białce

W Białce Tatrzańskiej na stoku Kotelnica zakończył się trzeci przystanek Red Bull Zjazd na Krechę 2015. Do grona zwycięzców tegorocznego cyklu dołączyli Michał Bekes, który triumfował wśród narciarzy oraz Krzysztof Pydych zwycięzca wśród snowboardzistów. Wśród pań najwyższe lokaty wywalczyły Aleksandra Malinowska i Natalia Ficek startujące, odpowiednio w kategoriach narciarek i snowbardzistek.

Przedostatnia sobota ferii upłynęła miłośnikom sportów zimowych, wypoczywającym w Białce Tatrzańskiej, pod znakiem pięknej, słonecznej pogody, masy pozytywnej energii na stoku a także zawrotnych prędkości. To właśnie tu rozegrany został trzeci przystanek Red Bull Zjazd na Krechę 2015. 

Wśród narciarzy na najwyższym miejscu na podium stanął Michał Bekes, wśród narciarek Aleksandra Malinowska. Dotychczasowy zwycięzca wśród snowboardzistów - Józek Gąsienica Gładczan tym razem musiał zadowolić się miejscem 2. Jego dotychczasową pozycję na podium zajął Krzysztof Pydych. Snowboardzistkom szans nie dała Natalia Ficek.  Zwycięzcy z Białki mogą być z siebie dumni tym bardziej, że ścigali się na jednej z najszybszych tras narciarskich w Polsce. To właśnie tu, na mierzącej prawie 900 m długości trasie FIS 2, o różnicy poziomów wynoszącej ok. 170 m wyznaczane są nowe rekordy prędkości, a najszybsi osiągają tu do 130km/h!

 

Wyzwanie to nie wystraszyło jednak zawodników Red Bull Zjazd na Krechę, których w sumie na linii startu stanęło ponad 200, w tym 69-letni Ryszard Kowalczyk. "To moje pierwsze zawody Red Bull Zjazd na Krechę i zupełnie nie wiedziałem czego mam się spodziewać. Przyznam, że pewne elementy, jak na przykład podbiegi bardzo mnie zaskoczyły, ale dałem sobie radę i udało mi się dotrzeć do mety. Sama impreza bardzo mi się spodobała, mamy piękną pogodę, wkoło mnóstwo ludzi i muzyka, myślę, że spróbuję swoich sił również za tydzień w Zakopanem" skomentował gdańszczanin.   

 
Pojawienia się w Białce nie żałuje również 25-letnia Anna: "Zabawa jest super! Świeci słońce, gra fajna muzyka, wkoło pozytywni ludzie. Nawet jeśli nie zajmę dobrego miejsca na podium, wiem, że ten dzień zaliczę do udanych" przyznała jeszcze przed startem. 

 

A już za tydzień Red Bull Zjazd na Krechę zawita do Zakopanego. Będzie to już ostatnia w tym sezonie szansa, by stanąć do walki o tytuł najszybszego zawodnika. W  wyścigu udział wziąć może każdy, kto ma w sobie ducha rywalizacji, ukończył 16 lat i posiada sprawny sprzęt narciarski lub snowboardowy. Zainteresowani udziałem w imprezie wciąż mogą zapisać się na stronie www.redbullzjazdnakreche.pl 

 

Na zwycięzców czeka nie tylko tytuł najszybszego, ale i atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów imprezy - firmy GoPro, HEAD, Rexona, Quiksilver, Roxy oraz Wasa, a na zgromadzoną na Kotelnicy publiczność muzyka grana przez DJa Red Bulla, zabawy na stoku oraz masa pozytywnej energii.

materiały prasowe organizatora

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com