facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-12-17
 

Zimą i latem - Regatta Ultra Trail Małopolska i Szczebel

Lubisz się zmęczyć? Biegasz po górach? Nie boisz się ambitnych wyzwań? Zapraszamy na górskie bieganie zarówno zimą, wiosną, latem i jesienią.

Już w najbliższy weekend, 17 grudnia 2016 r., odbędzie się Regatta Winter Ultra Trail Małopolska, impreza, w której skład wchodzą biegi górskie na dwóch dystansach – 48 oraz 10 km. Start, meta oraz biuro zawodów będą się mieściły przy Schronisku PTTK Kudłacze w Pcimiu (730 m n.p.m.). To prawdziwe wyzwanie - zimowa aura, która nastała w górach, może spowodować znaczący wzrost stopnia trudności!

Tych, którzy wolą znacznie cieplejsze pory roku, zapraszamy na letnią edycję Regatta Ultra Trail Małopolska. Znany jest już termin, kiedy się odbędzie - 19-21 maja 2017 r. Warto już dziś zarezerwować sobie ten weekend w biegowym kalendarzu, bo spośród 5 dystansów każdy wybierze dla siebie coś odpowiedniego: 10 km, 48 km, 64 km, 107 km, 170 km. Najdłuższy bieg sumą przewyższeń i długością odpowiada słynnemu Ultra-Trail du Mont Blanc (UTMB), którego przebiegnięcie jest marzeniem każdego górskiego biegacza!

To nie koniec propozycji przygotowanych przez organizatorów polskich biegów z UTM w nazwie.

Fundacja 4 Alternatywy oraz Paweł Derlatka, kierownik i główny pomysłodawca zawodów, zapraszają w przyszłym roku do zmierzenia się z najbardziej stromą górą Beskidu Wyspowego - Szczeblem. Ma wysokość 977 m n.p.m. i wznosi się nad Mszaną Dolną, Glisnem, Tenczynem, Lubniem i Kasinką Małą. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych szczytów na trasach Ultra Trail Małopolska. „Biorąc pod uwagę moje biegowe przygody z tą górą i opinie zawodników UTM, którzy byli pod jej wrażeniem, postanowiliśmy poświęcić Szczeblowi osobny cykl biegów. Szczebel to wyjątkowy, dający w kość odcinek Regatta Ultra Trail Małopolska i zdecydowanie jest tego cyklu biegów wart!” – mówi Paweł Derlatka.

Dlatego zaprasza w 2017 roku na cykl czterech biegów w czasie czterech pór roku, czyli „Szczebel w czterech smakach” (luty, kwiecień, czerwiec, październik). Zapisy na pierwszą zimową edycję już ruszyły!

Dlaczego warto trenować i biegać w Małopolsce? „Trenuję w Małopolsce - tutaj są moje ulubione szlaki, miejsca i trasy biegowe. Najczęściej biegam w najbliżej położonych Beskidach: Makowskim i Wyspowym oraz Gorcach. Tutaj są dobrze oznaczone szlaki, piękne widoki i doskonały dojazd” - Paweł Derlatka przekonuje, że warto poznać uroki małopolskich Beskidów. Może jeden z organizowanych przez niego biegów będzie ku temu okazją? Zachęcamy do startu we wszystkich imprezach, by cieszyć się biegowymi trasami o każdej porze roku!

Warto ruszyć się z domu, by uciec do smogu, korków i natłoku obowiązków w pracy. Imprezy organizowane przez Fundację 4 Alternatywy zostały objęte programem Regatta RUSZ SIĘ!, by zachęcić właśnie do takiej aktywności jak najwięcej osób.

Do zobaczenia na beskidzkich szlakach!

Więcej informacji o biegach na stronach: http://ultratrailmalopolska.pl oraz www.ruszsie.org.

 
Program „Regatta RUSZ SIĘ!” powstał z myślą o ludziach, którzy lubią wychodzić z inicjatywą i chcą zachęcać innych do aktywnego spędzania czasu. Każdy, kto chciałby zorganizować imprezę lub cykl wydarzeń, zachęcających do aktywnego wypoczynku może przez cały rok zgłosić swój projekt poprzez formularz na stronie programu www.ruszsie.org. Każda ciekawa inicjatywa ma szansę uzyskać wsparcie produktowe od marki odzieży outdoorowej Regatta. Więcej informacji o wspieranych przez program imprezach w kalendarium na stronie www.ruszsie.org.

 Twórcą programu „RUSZ SIĘ!” jest marka Regatta, brytyjska marka odzieży outdoorowej stworzona zarówno dla sportowców, jak i wszystkich miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu. Regatta to rodzinna firma istniejąca na rynku od 35 lat, która swoją popularność zdobyła, oferując ubrania o wysokich parametrach, ale w przystępnych cenach. Strona: www.regatta.pl.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-27
WYDARZENIA
 

Rusza Puchar Polski w Narciarstwie Wysokogórskim

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
WYDARZENIA
 

GÓRNOLOTNI 2023 – spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-06
WYDARZENIA
 

Przedświąteczne święto gór w Zakopanem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-10-21
WYDARZENIA
 

Opolski Festiwal Gór po raz jedenasty

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-10-20
WYDARZENIA
 

Festiwal Literatury Górskiej i Podróżniczej

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com