facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2014-06-03
 

Zestaw naczyń MSR Flex 4 System

Chyba już czwarty sezon będzie nam towarzyszył w naszych wakacyjnych wyjazdach samochodowych zestaw naczyń MSR Flex™ 4 System. To kompletny przemyślany zestaw naczyń dla czterech lub więcej osób.

W jego skład wchodzą:
- garnek o pojemności 5,3 litra wykonany z anodowanego aluminium,
- garnek o pojemności 3,2 litra z materiału DuraLite DX,
- 2 aluminiowe pokrywki-cedzaki,
- 4 talerze z polipropylenu (Deep Dish),
- 4 kubki z przykrywką, które długo utrzymują ciepło, a nie parzą dłoni (materiał: stal/polietylen wysokiej gęstości).

 Po spakowaniu mieszczą się te wszystkie elementy w największym garnku. Wymiary to: 30,50 x 15,90 cm. Mimo takiej obfitości elementów niska jest waga. To tylko 1666 g.

 

Zestaw ten najchętniej zabieramy na nasze samochodowe podróże po Europie, gdyż można go łatwo wyciągnąć z bagażnika samochodu i szybko ugotować dla nas wszystkich obiad. To wygodny duży komplet dla całej rodziny, który jednak trudno byłoby zapakować do plecaka na wyprawę trekkingową.


Zdecydowaliśmy się na ten zestaw ze względu na wielkość garnków - 5,3 i 3,2 litra to największe pojemności dostępne na rynku (na pewno były takimi, gdy szukaliśmy wygodnego zestawu na wyjazdy kilka lat temu).


Po co takie wielkie garnki? Otóż spróbujcie ugotować całą paczkę makaronu, tak by woda nie wykipiała, a makaron nie przywarł do dna – wtedy wszystko stanie się jasne. Nie uda się ta sztuka w małej menażce. A rodzina na wakacjach ma wymagania i jak już zatrzymuje się na popas, to potrzebuje się porządnie najeść i nie zadowoli się byle czym, bo przecież czeka na nią jeszcze tyle zwiedzania i kilometrów w drodze...

Często podczas gotowania korzystamy jeszcze z patelni z innego zestawu – szkoda faktycznie że patelni brakuje z komplecie MSR. Byłby to już zestaw garnków doskonały: duży służy do gotowania makaronu lub ryżu, mniejszy do zestawów mięsnych przygotowywanych przez nas w słoikach specjalnie na wyjazdy, na patelni podgrzewamy warzywa z puszki.

Dużym atutem garnków MSR są pokrywki z durszlakiem. Nie musimy zabierać ze sobą dodatkowego sprzętu do cedzenia makaronu, wystarczy, że przechylimy garnek i wodę zwyczajnie wylejemy. Aby cała zawartość nam nie wylała się na ziemię, zabezpieczamy w przypadku największego garnka pokrywkę zaczepami, a garnek wygodnie trzymamy za dwie rączki. Z mniejszym jest większy kłopot, bo co prawda możemy go trzymać za wygodną rondlową rączkę, ale wtedy nie mamy zabezpieczenia dla pokrywki, musimy przytrzymać ją po prostu rękoma. Dlatego do gotowania dań, w przypadku których potrzebne jest cedzenie, zazwyczaj używamy największego garnka.

 

Zestaw Flex™ 4 System to przecież nie tylko garnki. Do dyspozycji mamy 4 talerze i 4 termiczne kubki z pokrywkami z dziurką. Talerze i kubki są dopasowane pod względem koloru, tzn. każdy członek rodziny ma swój kolor zestawu. Szczególnie nasze dzieci bardzo tego pilnują. Chętnie też z takich kolorowych talerzy jedzą i kubków piją. Talerze są zakończone dość wysokimi brzegami, więc mamy gwarancję, że jedzenie z takiego talerza nie wypadnie dzieciom na ubranie. A przecież na wyjazdach jada się w różnych warunkach i najdziwniejszych pozycjach – więc jest to naprawdę ważny aspekt.

 

Pełna wersja recenzji na www.ceneria.pl

http://www.ceneria.pl/System_garnkow_MSR_dla_calej_rodziny,9819,444,0,1,I,informacje.html

 


 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com