facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-03-11
 

Zawodnicy The North Face triumfują w biegu Transrancanaria 2012

Sebastien Chaigneau i Fernanda Maciel na podium The North Face Transgrancanaria 2012. Polak Tomasz Klisz zwycięża w maratonie.
W pierwszych dniach marca br. odbyły się długo oczekiwane zawody The North Face Transcanaria Ultra Trail. Na starcie stanęło ponad 1800 zawodników z 21 krajów. Trasa, biegnąca  przez Park Narodowy Grand Canaria, podzielona była na 4 etapy: 123-kilometrowy pełen wyścig, 96-kilometrowy wyścig od wybrzeża do wybrzeża, tradycyjny - 42-kilometrowy - maraton oraz dystans podstawowy - 24 kilometry.

 
The North Face® Transgrancanaria
Zawodnicy wystartowali o północy, 2 marca, na Playa Del Ingles – docenianym przez turystów południowym krańcu wyspy. 300 biegaczy, którzy zdecydowali się na start na najdłuższym dystansie. By dobiec do mety w stolicy wyspy Las Palmas de Gran Canaria, musieli pokonać najwyższy punkt wyspy - 1,949 m n.p.m. Uczestnicy tegorocznej edycji, poza niezwykle wymagającym i zróżnicowanym terenem, musieli zmierzyć się również z wyjątkowo ciężkimi warunkami atmosferycznymi - silnym wiatrem i zmienną temperaturą, która wahała się między 4 a 22°C.

 
The North Face® Transgrancanaria
Pierwszy na mecie, 12 h 54 m 18 s po starcie, pojawił się Francuz Sebastien Chaigneau. Pomimo przewrócenia się i zranienia w kolano już na początku biegu zawodnik The North Face daleko w tyle pozostawił Portugalczyka Armando Teixeira, który dobiegł jako drugi oraz Johna Tidda (ESP), który zajął trzecie miejsce. Wyścig był naprawdę ciężki. Przez 70% czasu biegnie się w nocy, co sprawia, że wahania temperatur są naprawdę spore. Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się pobić rekord, mimo że to nie był mój cel, bo kiedy biegnę skupiam się głównie na przyjemności jaką daje mi bieg – powiedział Sebastian. Biegacz w czasie wyścigu miał na sobie najnowszy model ultra lekkich butów biegowych The North Face Single Track Hayasa.

 
The North Face® Transgrancanaria
Wśród kobiet niekwestionowaną zwyciężczynią okazała się Brazylijka Fernanda Maciel, której czas 15 h 02 m 29 s zapewnił nie tylko pierwsze miejsce na podium, ale również silną, piątą pozycję w klasyfikacji ogólnej. Maciel skomentowała swoje zwycięstwo słowami: Jestem przeszczęśliwa! Wzięłam udział w fantastycznym wyścigu, wzdłuż przepięknej trasy, doskonale się bawiłam. Fernanda pojawiła się na linii mety na ponad dwie godziny przed, drugą na podium, Hiszpanką Esther Fernandez Gonzalez (ESP) i na 4 godziny przed zdobywczynią 3. miejsca Denise Zimmerman (SUI).

 
The North Face® Transgrancanaria
Wśród zwycięzców nie zabrakło również Polaków. Czas 3 h 33 min 17 s zapewnił pierwsze miejsce w maratonie pochodzącemu z Bielska – Białej Tomaszowi Kliszowi. Trasa była trudna technicznie - wąska i do tego bardzo kręta. Choć bieganie po tak wymagającym terenie to nie lada wyzwanie, ja lubię ekstremalne warunki i udział w zawodach sprawił mi wielką przyjemność. Do tego moje zwycięstwo! Długo czekałem na ten sukces i ciężko na niego pracowałem, ale tak naprawdę aż do dekoracji nie mogłem uwierzyć, że wygrałem maraton - skomentował swoje zwycięstwo Tomek. W tym roku ma on również zamiar wystartować w biegu Rzeźnika, w sierpniowym wyścigu w Chamonix na dystansie 110 km, oraz na początku czerwca we Frankfurcie w Mistrzostwach Europy w Tower Running.


Wyścig The North Face Trans Canaria Ultr Trail rozpoczął serię ultra wyścigów:

The North Face® Ultra-Trail Mount Fuji® www.ultratrailmtfuji.com
18-20 maja 2012 Mount Fuji, Japonia

The North Face® Lavaredo Ultra Trail www.ultratrail.it
29-30 czerwca 2012, Cortina D’Ampezzo, Włochy

The North Face® Ultra-Trail du Mont-Blanc® www.ultratrailmb.com
27 sierpnia – 2 września 2012 Chamonix, Francja

Więcej informacji dotyczących wydarzeń, sportowców, wyścigów oraz produktów The North Face:

Web: www.thenorthfacejournal.com

Facebook: http://www.facebook.com/thenorthface.europe

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com