facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-05-23
 

Zapisy na Izerską Wielką Wyrypę

1 czerwca ruszają zapisy na piątą, jubileuszową odsłonę Ekstremalnego Rajdu na Orientację – Izerska Wielka Wyrypa. Zawody odbędą się w dniach 15 – 17 sierpnia 2014 r., a ich bazą będzie położone na Pogórzu Izerskim miasto Lubań.

Wzorem ubiegłorocznej edycji rajdu w tym roku przygotowaliśmy dla uczestników pięć zróżnicowanych tras. Piechurzy swoje siły będą mogli sprawdzić na dystansie 25, 50 i 100 km. Rowerzystom pozostawiamy wybór pomiędzy trasą o długości 75 i 150 km.

 


Izerska Wielka Wyrypa to impreza, w której punktacja oparta jest o zasadę scorelauf, co oznacza, że najważniejsze jest znalezienie i zaliczenie punktów kontrolnych, a na drugim miejscu czas, w jaki uda nam się to zrobić. Rzecz jasna, że trzeba się zmieścić w limitach przewidzianych przez organizatora, a te znaleźć można w regulaminie dostępnym na stronie rajdu:  http://izerskawyrypa.org/


Izerska Wyrypa odbywa się w szczycie lata – słońce pali niemiłosiernie w dzień, a noce i poranki bywają przeraźliwie chłodne. W lasach i na łąkach bujna roślinność nie zawsze ułatwia sprawę – przebrnięcie przez kolczaste krzewy jeżyn czy parzące każdy goły kawałek ciała pokrzywy dały się we znaki już wielu uczestnikom poprzednich edycji rajdu.


Jeśli nie przeraża Cię taka wizja, lubisz wyzwania i chcesz poznać piękny, dziki zakątek Polski – Góry Izerskie i Pogórze Izerskie – czekamy na Ciebie w sierpniu! Trasy zostały tak zaprojektowane, aby umożliwić zarówno sportową rywalizację, jak i podziwianie i poznanie obszaru, przez który będą prowadzić.

 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com