facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-01-29
 

Zakończenie RPTT

Rock Pillars Testing Tour 2013/2014 pobił rekordy popularności.

Zakończone w zeszłym tygodniu testy butów wspinaczkowych czeskiej marki Rock Pillars cieszyły się, jak co roku, niebywałym zainteresowaniem. Rock Pillars Testing Tour to największa tego typu impreza w Polsce.

Z roku na rok wzrasta ilość miast odwiedzanych przez RPTT, obiektów, na których odbywają się testy oraz testujących. Tegoroczną, czwartą już edycję, można z pewnością uznać za największą. To dobry znak - jeśli nie daliście rady pojawić się na testach, z pewnością będzie okazja za rok.

Fot. arch. Rock Pillars

 


Wspinacze testowali 6 najbardziej popularnych modeli ze stajni RP:

Crest QC
Strike QC
Ghost QC
Pearl LU
Ozon QC
Diamond

RPTT odwiedziło aż 15 ścianek wspinaczkowych w 12 różnych miastach:

Reni Sport (Kraków)
Fabryka Mocy (Gliwice)
Eiger (Wrocław)
Poziom 450 (Sosnowiec)
Totem (Bielsko-Biała)
Stratosfera (Łódź)
Gato (Toruń)
Elewator (Gdańsk)
On-sight (Warszawa)
Kotłownia (Lublin)
Avatar (Kraków)
Skarpa (Bytom)
Krajalnia (Poznań)
Tarnogaj (Wrocław)
Forteca (Kraków)


W trakcie testów szczególnym zainteresowaniem cieszyły się top'owe modele: Diamond, za precyzję stawania i doskonałe czucie stopni oraz Ozon, między innymi ze względu na doskonale dopasowanie piety i wszechstronność zastosowań. Nowość w ofercie RP – wygodny i dobrze dopasowany Ghost zdobył również pochlebne opinie, zarówno od zaawansowanych, jak i początkujących wspinaczy.

Jak co roku wiele osób testowało klasyka Rock Pillars – słynną „Perełkę”. Stabilny na stopniach, dobrze dopasowany i zaskakująco wygodny – to tylko kilka z wielu pozytywnych opinii na temat Pearl'a.

Sporą grupę wspinaczy, nie tylko tych rozpoczynających swoją przygodę ze wspinaczką, zainteresowały dwa modele: Crest i Strike.

Wiele godzin wspinania, sekcji i treningów potwierdziły, że modele te są stworzone w określonym celu i spełniają świetnie swoje zadanie. Crest i Strike zebrały przy tej okazji wiele pochlebnych opinii, nie tylko wśród samych wspinaczy, ale również instruktorów.

Wkrótce opublikujemy szersze opracowanie wyników Rock Pillars Testing Tour, a na razie zapraszamy do obejrzenia relacji z Eiger'u oraz galerii foto:

http://www.youtube.com/watch?v=gdQ326l4P1gFirma Snap Outdoor, organizator Rock Pillars Testing Tour, dziękuje wszystkim uczestnikom oraz współpracującym ścianom wspinaczkowym. Do zobaczenia za rok!

 

 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com