facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-12-02
 

Z Polski do Morza Czarnego

Przemek "Groszek" Cwynar absolwent muzyki na Uniwersytecie Rzeszowskim pochodzi z Albigowej. Obecnie, w przerwach między podróżami, mieszka w Bieszczadach w drewnianej chatce w okolicach Wetliny.

Od młodzieńczych lat nie potrafił długo pozostać w jednym miejscu. Chęć pokonania codziennej nudy i zwiedzania nowych zakątków świata poprowadziła go przez wiele krajów. Połączenie żyłki podróżnika i specyficznego poczucia humoru sprawia, że pomysły, które pojawiają się w głowie Groszka są, co najmniej niezwykłe i brzmią jak szaleństwo dla osób postronnych. Jednym z przykładów jest seria wypraw – „Spływ na drzwiach od kibla”.

Pomysł spływu na drzwiach narodził się wiele lat temu, jednak dopiero w roku 2012 udało się zrealizować pierwszą trasę – „Z Rzeszowa do Bałtyku na tratwie z drzwi od łazienki”. Spływ pomimo braku promocji odbił się szerokim echem w lokalnych mediach i portalach społecznościowych. Informacja na temat postępów na trasie roznosiła się bardzo szybko, a na poszczególnych przystankach z biegiem kilometrów oczekiwało coraz więcej osób. Spływ po pokonaniu 860 km w ciągu 26 dni zakończył się sukcesem.

Powodzenie poprzedniej wyprawy zachęciły Groszka do organizacji kolejnego spływu. Drugą odsłoną serii był "Spływ na drzwiach od kibla z Polski do Morza Czarnego". Który po sporych trudnościach natury celno-urzędniczej zakończył się sukcesem w sierpniu 2013 roku.

Groszek opowie jak zwykłe drzwi od łazienki stały się tratwą. Ile samogonu można wypić z ukraińskimi wędkarzami oraz jak na rzece rozmawiać z Policją.


fot. arch. Wagabunda


Slajdowisko odbędzie się we wtorek 03.12.2013r.  w sali nr 9 pawilonu sportowo-dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, ul. Rakowicka 27.


Wstęp wolny!

Więcej informacji:
www.wagabunda.krakow.pl
www.facebook.com/TKN.Wagabunda

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com