facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-06-07
 

Z Malty na Rzeźnika

To już właściwie pełnia lata - w sobotę 4 czerwca w Poznaniu temperatura osiągnęła prawie 28 stopni, a słońce o godzinie 9.30, w chwili startu Malta Trail Running, grzało bez skrupułów.
Przed zawodami dużym zainteresowaniem rozgrzewających się biegaczy cieszył się zacieniony zagajnik poznańskiego parku, który dał schronienie także licznym rodzinom kibicującym swoim zawodnikom.

Bieg w tym miejscu odbył się  już po raz szósty, prawie 8 km trasa niektórym była już więc dobrze znana, ale rekord czasowy nie został pobity. Tym niemniej natura sprawiła kilka niespodzianek i w miejscach, gdzie dotąd były wygodne ścieżki, znalazły się na przykład niedawno zwalone drzewa. Niespodzianki terenowe urozmaiciły zawody, a tempo podkręcały miejscami chmary komarów.

Od początku na prowadzeniu biegł  Marcin Fehlau, który niezagrożony z minutową przewagą nad Pawłem Karasiukiem przekroczył linię mety. Z drugim zawodnikiem przez całą trasę ścigał się Miłosz Szcześniewski, ale ostatecznie nie udało mu się dogonić kolegi. W rywalizacji pań prym wiodła Magda Bartoszewicz, która z 3-minutową przewagą zwyciężyła przed także dwiema Magdami - Karbownik i Chełmicką. Widać to był dzień „Magd” na Malcie.

fot. M. Strojny

Z parków miejskich cykl Salomon Trail Running 24 czerwca przenosi się w prawdziwe góry! O trzeciej nad ranem w Komańczy 400 osób wystartuje w kultowym już Biegu Rzeźnika, który po raz pierwszy gości w cyklu. Trasa prowadząca przez całe Bieszczady uznawana jest za jedną z najtrudniejszych w kraju, a przewyższenie ponad 3200 metrów sprawia, że tylko około połowy uczestników kończy zawody. Dzień później zapraszamy natomiast na Bieg Górski Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Tam z kolei trasa będzie krótka, ale tylko pod górę!

Więcej na www.salomonrunning.com/pl


Najlepsi Malta Trail Running


Kobiety

   1. Magda Bartoszewicz (Salomon Suunto)    33:10 
   2. Magdalena Karbownik      36:40
   3. Magda Chełmicka (RMD Montrail Team, Maratonypolskie.pl)  37:34

Mężczyźni

   1. Marcin Fehlau (Świat Biegacza Poznań)    26:47
   2. Paweł Karasiuk (31.Baza Lotnictwa Taktycznego)  27:32
   3. Miłosz Szcześniewski (Salomon Suunto)   27:52
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com