facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-06-06
 

Z Karpat za krąg polarny z Markiem Styczyńskim

21 czerwca 2014 roku w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa odbędzie się kolejny pokaz z cyklu „Podróże małe i duże”. Zapraszamy na spotkanie z Markiem Styczyńskim.

W programie pokaz fotografii, wytworów rękodzieła oraz instrumentów muzycznych z Karpat i Sapmi (Laponii) - części leżącej na granicy Norwegii i Szwecji za kręgiem polarnym wraz z relacją z trekkingów w Laponii. Poznamy podobieństwa i różnice pomiędzy Karpatami a Górami Skandynawskimi.

 Informacje o prelegencie:

Marek Styczyński, mgr inż leśnictwa, główny specjalista w rządowej agencji ochrony środowiska ze specjalizacją: ochrona przyrody terenów górskich, trekker (trekkingi w Himalajach, Skandynawii, Karpatach, na Bałkanach, Korsyce, w Azji Środkowej), pisarz (książki: Ucho Jaka. Muzyczne podróże od Katmandu do Santa Fe – 2003, Vaggi Varri. W tundrze Samów - 2013, Zielnik podróżny. Rośliny w tradycji Karpat i Bałkanów - 2012), muzyk (Karpaty Magiczne www.magiccarpathians.com), mieszka w Krakowie.

Więcej informacji: www.etnobotanicznie.pl

Spotykamy się 12 czerwca 2014 r. (czwartek) o godz. 19.00 w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 4, Niepołomice).

Wstęp wolny!

W trakcie pokazu konkurs z nagrodami! Po prelekcji możliwość porozmawiania z gościem w Piwnicy Dźwięku przy kawie, herbacie, gorącej czekoladzie i mocniejszych napojach :)

Więcej informacji: www.mcdis.pl

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2020-11-19
HYDEPARK
 

„Maciej Berbeka. Życie w cieniu Broad Peaku”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2020-11-17
HYDEPARK
 

Zdobywcy. Ludzie, szczyty, wyprawy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2020-11-16
HYDEPARK
 

Wirtualne Muzeum Andrzeja Zawady zaprasza do odwiedzin

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2020 Goryonline.com