facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-06-06
 

Z Karpat za krąg polarny z Markiem Styczyńskim

21 czerwca 2014 roku w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa odbędzie się kolejny pokaz z cyklu „Podróże małe i duże”. Zapraszamy na spotkanie z Markiem Styczyńskim.

W programie pokaz fotografii, wytworów rękodzieła oraz instrumentów muzycznych z Karpat i Sapmi (Laponii) - części leżącej na granicy Norwegii i Szwecji za kręgiem polarnym wraz z relacją z trekkingów w Laponii. Poznamy podobieństwa i różnice pomiędzy Karpatami a Górami Skandynawskimi.

 Informacje o prelegencie:

Marek Styczyński, mgr inż leśnictwa, główny specjalista w rządowej agencji ochrony środowiska ze specjalizacją: ochrona przyrody terenów górskich, trekker (trekkingi w Himalajach, Skandynawii, Karpatach, na Bałkanach, Korsyce, w Azji Środkowej), pisarz (książki: Ucho Jaka. Muzyczne podróże od Katmandu do Santa Fe – 2003, Vaggi Varri. W tundrze Samów - 2013, Zielnik podróżny. Rośliny w tradycji Karpat i Bałkanów - 2012), muzyk (Karpaty Magiczne www.magiccarpathians.com), mieszka w Krakowie.

Więcej informacji: www.etnobotanicznie.pl

Spotykamy się 12 czerwca 2014 r. (czwartek) o godz. 19.00 w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 4, Niepołomice).

Wstęp wolny!

W trakcie pokazu konkurs z nagrodami! Po prelekcji możliwość porozmawiania z gościem w Piwnicy Dźwięku przy kawie, herbacie, gorącej czekoladzie i mocniejszych napojach :)

Więcej informacji: www.mcdis.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com