facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-06-03
 

Yvon Chouinard w Polsce

20 czerwca (poniedziałek) na Uniwersytecie Warszawskim Marek Kamiński i Krzysztof Wielicki poprowadzą spotkanie z jednym z największych według magazynu Fortune przedsiębiorców branży outdoorowej, z zamiłowania alpinistą, surferem i działaczem na rzecz środowiska – Yvonem Chouinardem.
Chouinard przyjeżdża na premierę swojej książki „Dajcie im popływać” oraz filmu inspirowanego jego podróżą „180 stopni na południe”.

Spotkanie na Uniwersytecie rozpocznie się o godz. 17.00, po spotkaniu odbędzie się konferencja prasowa. O godz. 20.00 zapraszamy wszystkich gości na otwarte bezpłatne kino pod żaglami, organizowane na nadwiślańskiej barce RiverClub (400 m od mostu Śląsko-Dąbrowskiego, na wysokości Starówki) – pokażemy przedpremierowo film „180 stopni na południe”, będzie to także doskonała okazja, aby zdobyć autograf od Chouinarda i zamienić z nim kilka słów. Do tańca przygrywać będzie kolektyw Ugly Casanova założony przez członka zespołu Modest Mouse – niestety z płyty, a nie na żywo, ale za to głośno i z Waszym przytupem. Wstęp wolny.

 

Czy Bill Gates, Lee Iacocca i Donald Trump chcieli zostać miliarderami? Yvon Chouinard, właściciel firmy odzieżowej Patagonia, marzył jako dziecko o zawodzie trapera. Jego życie potoczyło się jednak inną drogą. Pod koniec lat 50. zaczął sprzedawać z bagażnika samochodu własnoręcznie wykute haki do wspinaczki. Siedem lat później wydrukował pierwszy katalog wysyłkowy na kartce A4, a dzisiaj jest właścicielem firmy z ekskluzywną odzieżą sportową i obrotami rzędu 350 mln dolarów rocznie, nazywaną przez złośliwych Patagucci. Z Guccim na pewno ma tyle wspólnego, że jej historyczne kolekcje osiągają zawrotne ceny na aukcjach. Sam Chouinard uważa się przede wszystkim za surfera, alpinistę i działacza na rzecz środowiska, a dopiero później przedsiębiorcę.
 
Film „180 stopni na południe” to niewątpliwie film drogi, odtworzenie epokowej podróży Yvona Chouinarda, założyciela Patagoni i Douga Tompkinsa, twórcy North Face’a w 1968 , której celem był wulkaniczny szczyt Cerro Corcovado w Ameryce Południowej. Tym razem obaj nestorzy są dobrymi duchami wyprawy, a jej właściwym bohaterem jest dwudziestokilkuletni współczesny hippis Jeff Johnson, alpinista, surfer, który wraz z napotkaną na Wyspie Wielkanocnej Makohe wyrusza śladami swoich idoli. Wyprawa do Corcovado szybko przeradza się w poemat dygresyjny; wymuszony postój na Wyspie Wielkanocnej jest pretekstem do spojrzenia na los i historię małych społeczności w zderzeniu z cywilizacją, a napotkani Chouinard i Tompkins pokazują jak godzić potrzeby tejże cywilizacji z ochroną środowiska. „Uczysz nie tego, co udało ci się osiągnąć, ale w jaki sposób” – mówi właściciel Patagonii, który nawiasem mówiąc na szczyt Corcovado się nie wspiął.

 
20.06.2011 (poniedziałek)

18.00 SPOTKANIE NA UNIWERSYTECIE WARSZAWSKIM; Auditorium Maximum, sala A.Mickiewicza, prowadzenie spotkania: Marek Kamiński i Krzysztof Wielicki; po spotkaniu konferencja prasowa

21.00 KINO POD ŻAGLAMI: Premiera filmu "180 stopni na południe" (2010); RIVER CLUB (ul. Wybrzeże Gdańskie na wysokości Starówki, 400 m. od mostu Śląsko-Dąbrowskiego)
Szczegóły na:
www.360stopni.org

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com