facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-11-24
 

XIII Memoriał Bartka Olszańskiego

Witam uczestników XIII Memoriału Bartka Olszańskiego!

Zapraszam wszystkich chętnych, którzy chcieliby uczcić pamięć Bartka, na XIII Memoriał. Tym razem spotkamy się w sercu polskich Tatr.

Zawody odbędą się w terminie 13 - 14 grudnia 2014 r. w rejonie Morskiego Oka, na ścianie Buli pod Bandziochem. Przygotowane będą dla Was drogi konkursowe (4-6) o charakterze mixtowym i trudnościach od VI+ do VIII...

Bazą wypadową będzie nasze legendarne schronisko nad Morskim Okiem. Mam nadzieję, że atmosfera będzie pełna dobrej energii.

Zapraszam serdecznie.
Marta Olszańska, mama Bartka

Termin zawodów: 13-14/12/2014


Miejsce zawodów: Bula Pod Bandziochem, Morskie Oko, Tatry Wysokie, Polska.


Baza zawodów i biuro organizacyjne: Schronisko nad Morskim Okiem


Termin nadsyłania zgłoszeń: 

Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko, wiek, przynależność klubową, miejscowość prosimy przesyłać wyłącznie drogą mailową do 07/12/2014 na adres: kontakt@memorialbartka.com . Każde zgłoszenie zostanie potwierdzone drogą elektroniczną.
Jeżeli zawodnicy będą przyjeżdżać z osobami towarzyszącymi prosimy o podanie w zgłoszeniu danych tych osób.Ze względu na logistykę zawodów ilość uczestników jest ograniczona, o wpisaniu na listę startową będzie decydować zgłoszenie.
Gdyby ktoś rezygnował z udziału prosimy o przesłanie w tej sprawie maila.


Opłata startowa i zakwaterowanie:

Opłata startowa dla zawodników wynosi 60 zł od osoby, będzie pobierana na miejscu w biurze zawodów. Opłata obejmuje gadżety reklamowe i udział w tradycyjnej kolacji pierwszego dnia zawodów.
Dla uczestników MBO i osób towarzyszących będą zarezerwowane miejsca w schronisku.
Opłaty za nocleg i wyżywienie uczestnicy i osoby towarzyszące ponoszą we własnym zakresie.
Uczestnicy i osoby towarzyszące otrzymają zakwaterowanie w pokojach kilku osobowych na łóżkach. Ze względu na szczególne miejsce XIII Memoriału Bartka, prosimy o przybycie do schroniska 12/12/2014.
Tylko osoby, które dokonają zgłoszenia do 07/12/2014 oraz dokonają opłaty startowej w biurze zawodów będą wpisane na listę startową; informacja o przyjęciu na Memoriał będzie wysyłana mailem na adres podany w zgłoszeniu.


Ubezpieczenie indywidualne – uwaga!!! bardzo ważne: każdy uczestnik musi posiadać indywidualne ubezpieczenie górskie ważne na terenie Tatr polskich w okresie trwania XIII Memoriału Bartka. Ubezpieczenie musi obejmować: koszty górskiej akcji ratunkowej bez użycia śmigłowca, koszty górskiej akcji ratunkowej z użyciem śmigłowca, koszty leczenia oraz koszty następstw nieszczęśliwych wypadków na terenie polskich Tatr. Prosimy o zabranie ze sobą ważnej polisy w celu okazania jej przy rejestracji zawodnika. W przypadku braku polisy zawodnik nie będzie dopuszczony do startu.
Osoby posiadające ważne ubezpieczenie ALPENVEREIN proszone są o zabranie ze sobą ważnej polisy i okazanie jej przy rejestracji.


Bardzo ważne: uczestnicy i osoby towarzyszące proszone są o zabranie ze sobą do użytku własnego detektorów lawinowych.


Obiekt wspinaczkowy: naturalne skalne formacje, w pełni ubezpieczone.


Telefony kontaktowe: Marta Olszańska tel.kom. +48 607 079 420.

 

Program zawodów

13/12/2014
08:00 rozpoczęcie XIII MBO
16:00 zakończenie pierwszego dnia
19:00 kolacja integracyjna


14/12/2013
08:00 kontynuacja XIII MBO
16:00 zakończenie XIII MBORegulamin zawodów

 • Formuła zawodów jest otwarta – zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Każdy z zawodników będzie miał szansę zmierzyć się ze wszystkimi drogami.

 • Na drogach będą ustalone limity czasu.

 • Zostanie przygotowanych 4-6 dróg wspinaczkoweych o długości około 25 m i zróżnicowanych trudnościach (to będzie niespodzianka).

 • Szczegóły dotyczące trudności dróg oraz limitów czasu zostaną podane najpóźniej w dniu rozpoczęcia Memoriału.

 • Do punktacji zawodników będzie liczona suma "wpinek" ze wszystkich dróg – każda wpinka to 1 pkt. oraz czas przejścia drogi ( dla zawodników, którzy pokonają całą drogę będzie liczony czas "wpinki" do stanowiska, dla zawodników, którzy nie ukończą drogi będzie liczony czas ostatniej wpinki). O zwycięstwie będzie decydowała suma punktów ze wszystkich dróg oraz czas w jakim zawodnik pokona drogi.

 • Obowiązuje zakaz używania ostróg w rakach.

 • Obowiązuje nakaz używania kasków (zawodnik powinien posiadać własny kask).

 • Obowiązuje dowolność w używaniu dziabek (ze smyczkami, bez smyczek).

 • Zawodnicy muszą mieć ukończone 18 lat. Zawodnicy biorą udział w Memoriale na własną odpowiedzialność i ryzyko. Zawodnicy muszą posiadać indywidualne ubezpieczenie górskie ważne na terenie Tatr polskich w okresie trwania XIII Memoriału Bartka. Ubezpieczenie musi obejmować: koszty górskiej akcji ratunkowej bez użycia śmigłowca, koszty górskiej akcji ratunkowej z użyciem śmigłowca, koszty leczenia oraz koszty następstw nieszczęśliwych wypadków na terenie Polski. Prosimy o zabranie ze sobą ważnej polisy w celu okazania jej przy rejestracji zawodnika. W przypadku braku polisy zawodnik nie będzie dopuszczony do startu. Osoby posiadające ważne ubezpieczenie ALPENVEREIN proszone są o zabranie ze sobą ważnej polisy i okazanie jej przy rejestracji.

 • Każdy zawodnik powinien posiadać własny atestowany sprzęt osobisty: uprząż, raki, czekany, karabinki osobiste, kask. Zawodnicy asekurują się nawzajem.

 • Prosimy aby zarówno uczestnicy jak i osoby towarzyszące posiadały do użytku własnego detektory lawinowe. Osoby towarzyszące prosimy o zabranie kasków.

 • Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w regulaminie zawodów.Sponsorzy

TOPR, Horska Zachranna Sluzba, YETI, AMC, E-Pamir, Tatrzański Park Narodowy, Evelet, Polar Sport, Mammut Sklep Zakopane, Koło Przewodników Tatrzańskich im. Macieja Sieczki w Krakowie, Montano, Wawel SA, Alma, Firma Kurczak, Cukiernia Samanta, Piekarnia Karpiel, Pakfol, Firma Budowlana Krzysztof Stańczyk, Pracownia Artystyczna Tomasz Ross, Pracownia Stolarska Piotr Pabin, Patronat Medialny: www.podhale-sport.pl

Więcej informacji o Memoriale Bartka Olszańskiego na www.memorialbartka.com strona jest w trakcie odświeżania, za utrudnienia przepraszamy.


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com