facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-10-19
 

XIII Karkonoskie Dni Lajtowe (9-11 listopada)

W dniach od 9 do 11 listopada 2012 r. odbędzie się wielkie święto wszystkich miłośników gór. Właśnie wtedy w Karpaczu w Hotelu Gołębiewski rozpocznie się trzynasta z kolei edycja „Dni Lajtowych” organizowanych przez Polski Klub Alpejski.
W czasie trwania festiwalu wielbiciele gór będą mogli obejrzeć  filmy poświęcone tematyce górskiej, wysłuchać relacji z niezwykle interesujących wypraw oraz spotkać się i podyskutować  z elitą polskiego i światowego alpinizmu oraz z wielkimi gwiazdami sceny wspinaczkowej. Do tej pory gośćmi Dni Lajtowych były prawdziwe alpinistyczne perełki jak Reinhold Messner, Simone Moro, Silvio Mondinelli, Edurne Pasaban czy Albert Leichfried. Z Polski imprezę odwiedziła m.in. nasza czołowa himalaistka Kinga Baranowska.

W tym roku główną gwiazdą festiwalu będzie człowiek, który po mimo młodego wieku już zdążył wpisać się do kanonu legend światowej wspinaczki - DAVID LAMA!

W piątkowe popołudnie, tuż po uroczystym otwarciu, festiwal rozpocznie prezentacja Konrada Ociepki i Marcina Wszołka, zaraz po nich usłyszymy górskie opowieści z ust Grzegorza Chwoły, a następnie, kończąc pierwszy dzień festiwalu, wystąpi Fredrik Sträng.

 

Sobota rozpocznie się od pokazów przygotowanych przez członków Polskiego Klubu Alpejskiego, zawierających m.in. relacje z ich niezapomnianych wypraw w najwyższe góry świata. Następnie uczestników festiwalu czekają prezentacje polskich alpinistycznych gwiazd, w czasie których m.in. Filip Pawluśkiewicz opowie o swojej przygodzie z Mount Logan, Piotr Snopczyński pokaże, co znaczy spędzić „Całe życie na szlaku”, a Przemysław Piasecki wzbudzi napięcie relacją z K2. Natomiast na dopełnienie sobotniej górskiej uczty wystąpi sam David Lama, którego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać.

Niedziela to dzień, w którym festiwalowe napięcie sięgnie zenitu, bo tuż po bloku filmowym, przygotowanym przez Tatrzański Park Narodowy, odbędzie się prezentacja Denisa Urubko pt. "Nieznany granit", a następnie prawdziwa gwiazda alpinistycznego świata, czyli Dodo Kopold.

Wszystkich miłośników górskich wędrówek gorąco zapraszamy na tegoroczne Dni Lajtowe!


 

Polski Klub Alpejski jest ogólnopolskim stowarzyszeniem sportowym, istniejącym od 2000 roku. Do głównych celów klubu należą: popularyzacja alpinizmu, organizacja wypraw w góry wysokie oraz krzewienie kultury górskiej w społeczeństwie. Członkowie PKA mają na koncie ponad 100 wypraw na pięciu kontynentach m.in. w takich pasmach górskich jak: Himalaje, Tien Shan, Pamir, Atlas Wysoki, Andy, Kaukaz, Góry Elbrus oraz Alpy.

Więcej informacji na oficjalnej stronie imprezy: www.dnilajtowe.pl .

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com