facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-11-28
 

Wrocławskie spotkania podróżników Tramposfera 2

Najbliższe Spotkanie Podróżników odbędzie się 14 grudnia 2011 r. w Klubokawiarni Mleczarnia przy ul. Pawła Włodkowica 5 we Wrocławiu. Zaczynamy o 18:30. Wstęp wolny!
Program:
 
„Poza czasem czy wręcz odwrotnie?” czyli: Piechotą na Nordkapp i nie tylko…


… krok za krokiem… Człowiek wpada w rytm, a myśli swobodnie ulatują we wszystkich kierunkach. Wokół same uśmiechnięte twarze, choć niektóre być może lekko zdziwione. Minuty, godziny, daty po prostu nie istnieją, a wszystko nabiera cudownej realności.
 
 

Nazywam się Marek Chorąży i od 2009 roku, pokonałem 13 i pół tysiąca kilometrów na piechotę, przechodząc przez terytoria 17 krajów europejskich tylko po to, żeby zrozumieć, że te statystyki nie mają kompletnie żadnego znaczenia:)
 
 

Zapraszam serdecznie na opowieść (ze zdjęciami) o pielgrzymce do dalekiej Hiszpanii, pieszej wędrówce wzdłuż granic naszego kraju (z dedykacją) oraz o marszu na najdalej wysunięty fragment Europy na północ – Nordkapp. Wszystko, co robimy w życiu, to droga, a na jej końcu jesteśmy my sami...
 
Monte Rosa – Spacer po 4-tysięcznikach, Agnieszka Kruk i Paweł Kudła
 
 

„Kiedy dochodzimy do szczytu, jest jeszcze kompletnie ciemno. Powoli wyłaniają się kształty, widoki. Wschodzące słońce wypełnia niebo barwami. Wszystkie okoliczne szczyty oświetlone są na czerwono – Dufourspitze, Zumsteinspitze, Signalkuppe, Parrotspitze, Ludwigshohe, Corno Nero, Balmenhorn, Piramida Vincenta. Dopiero co po nich spacerowaliśmy…”
 
 

Podczas jednego wypadu w Alpy zdobyli 10 4-tysięczników. Można powiedzieć, że zrobili to „spacerem”, bo każdy z nich wyrastał po sąsiedzku obok namiotu, który rozbili w samym środku masywu Monte Rosa. Ale czy wszystko rzeczywiście było takie proste?
 
Nowa Zelandia – i jak tam jest? Piotr ‘Szuwar’ Hornowski
 
 
Mówi o sobie, że nie jest podróżnikiem, ale poszukiwaczem trudnych odpowiedzi. Odwiedzając różne kraje, zadaje sobie pytanie – jak by się tu żyło? Czasem taka odpowiedź zajmuje kilka miesięcy, czasem kilka lat. A jak żyłoby się 22 000 kilometrów stąd, na wyspach Nowej Zelandii? Zobaczcie i posłuchajcie…


Serdecznie zapraszamy!
 
www.tramposfera.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com