facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-03-19
 

Wondół Challenge - szkolenie z pierwszej pomocy

Festiwal Wondół Challenge z Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej

Zespół Ratunkowy PCPM poprowadzi szkolenia podczas V Festiwalu Górskiego

Już w najbliższy weekend 21-22 marca w Szczyrku podczas piątej edycji Festiwalu Górskiego Wondół Challenge, Zespół Ratunkowy PCPM poprowadzi szkolenia z pierwszej pomocy. Oprócz spotkań ze znanymi podróżnikami, będzie można posłuchać o pomocy w podróży, czyli działaniach ratowniczych Zespołu poza granicami Polski.


V Festiwal Górski Wondół Challenge to jedna z najważniejszych imprez miłośników gór i przygód. W tym roku gośćmi specjalnymi Festiwalu będą podróżniczka i dziennikarka Martyna Wojciechowska, Aleksander Doba, który jako pierwszy przepłynął kajakiem Atlantyk czy biegaczka górska Agnieszka Korpal. Atrakcją festiwalu będą otwarte szkolenia z zakresu bezpieczeństwa w górach i pierwszej pomocy oraz widowiskowe pokazy technik ratowniczych organizowanych przez GOPR oraz Zespół Ratunkowy PCPM - pierwszy ochotniczy zespół szybkiego reagowania na klęski żywiołowe i kryzysy humanitarne poza granicami Polski, w skład którego wchodzą doświadczeni ratownicy medyczni, lekarze, ratownicy GOPR i inni ratownicy specjalistyczni, strażacy oraz wspierający ich pracownicy humanitarni. W chwili obecnej trzon Zespołu to blisko 50 specjalistów z powyższych dziedzin, którzy są gotowi wyruszyć w rejony objęte katastrofą niemalże natychmiast.

Część festiwalu obejmującą projekcje filmowe, wystawy zdjęć oraz prezentacje tematyczne uatrakcyjni wystąpienie szefa sekcji medycznej Zespołu Ratunkowego PCPM – Michała Wieczorka, który opowie o działaniach ratowniczych prowadzonych m.in. w Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Zapraszamy!


Więcej: www.wondol-challenge.pl, www.pcpm.org.pl, www.facebook.com/polishemergencyteam?fref=ts   materiały prasowe

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com