facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-01-31
 

Winter Train - nowy plecak Salewa z ISPO Gold Award

Salewa - południowotyrolski ekspert w dziedzinie sportów górskich - zdobywa złota nagrodę międzynarodowych targów sportowych ISPO w Monachium za swój nowy plecak Winter Train.


SALEWA po raz kolejny podkreśla swoją wiedzę i innowacyjność w kategorii plecaków górskich. Nie dalej jak rok temu prestiżową nagrodę międzynarodowych targów sportowych w Monachium zdobył plecak Ultra Train, który jako pierwszy model SALEWA wyposażony został w innowacyjny system nośny na bazie Split Shoulder Strap, stanowiącego teraz DNA nowej kolekcji plecaków.

 

Każdy entuzjasta sportów górskich doskonale zna dyskomfort związany z przepoconymi plecami i idące za tym ryzyko wyziębienia. Nowe, ale dokładnie przetestowane rozwiązanie od SALEWA stara się wyeliminować ten problem. Panel jurorów nagrody ISPO był pod wrażeniem systemu Contact Flow Fit, który zapewnia znakomitą cyrkulację powietrza przy plecach. W połączeniu z pasami naramiennymi o otwartej konstrukcji (Split Shoulder Strap), innowacyjnym szybkim mocowaniem nart na bazie magnetycznych klamer oraz wytrzymałym wielokierunkowym zamkiem dającym łatwy dostęp do wewnętrznej komory Winter Train to niezawodny kompan zimowych aktywności w górach oraz bezapelacyjny zwycięzca w swojej kategorii.

 

„Model zdecydowanie wyróżnia się szybkością mocowania nart bez konieczności zdejmowania plecaka, a pasy naramienne zapewniają wentylację i zapobiegają przepoceniu jak żadne inne.” – mówi Pierre-Olivier Bédard, członek panelu jurorów.

 „Punktem wyjściowym w procesie tworzenia Winter Train był problem pocenia się w warunkach zimowych, czyli coś z czym na podejściach zmaga się każdy skiturowiec czy miłośnik innych zimowych sportów górskich. Suche plecy oznaczają wyższy komfort. Ponadto jeśli mamy używać plecaka w grubych rękawicach, na śniegu, z nartami lub rakami na nogach to musi on być wyjątkowo szybki i łatwy w obsłudze. Jego kolejną zaletą powinna być swoboda ruchu adekwatna do wymagających sportów zimowych.” – tłumaczy Sebastian Schaller, Technical Sales Manager w SALEWA. Na szczęście Winter Train odhacza wszystkie punkty z tej listy!


Powstała w 1935 roku w Monachium marka pochwalić się może ponad 70-letnim doświadczeniem w projektowaniu plecaków. Dziś SALEWA to jeden z czołowych producentów odzieży i sprzętu do sportów górskich na świecie. Zlokalizowana w sercu Dolomitów marka posiada w swojej ofercie kompletną kolekcję odzieży, obuwia i sprzętu specjalistycznego, w tym plecaków, śpiworów i namiotów. W ostatnich latach SALEWA postanowiła skupić się tworzeniu innowacyjnych rozwiązań dla swojej nowej linii plecaków.


Winter Train dostępny będzie od sierpnia 2018 w wersji o pojemności 26 litrów w dwóch kolorach oraz stylowej czarnej wersji kobiecej o pojemności 22 litrów.


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-03-28
SPRZĘT
 

Ostatnie buty trekkingowe, jakie kupisz

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-20
SPRZĘT
 

Pomysły na prezenty dla pasjonatów gór

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com