facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2015-01-14
 

Wino w górach - GSI Wine Glass Gift Set

Jakiś czas temu otrzymałem niecodzienny prezent. Markę GSI Outdoor kojarzyłem głównie z naczyń turystycznych. Wiedziałem także, że pochodzi z USA. W sumie nic więcej.

Ogromnym zdziwieniem był dla mnie komplet, który wpadł w moje ręce – był to praktyczny zestaw do wina składający się z bukłaka, neoprenowego etui oraz dwóch składanych kieliszków. Szok? Dla mnie trochę tak.

GSI Outdoor wykonało produkt, który jest naprawdę wysokiej jakości. Wine Glass Gift Set należy opisać po kolei. Zacznę od neoprenowego etui. Szczerze mówiąc jest trudno mi się do czegokolwiek przyczepić. Fioletowy kolor, z przodu bardzo ładna grafika pokazująca grono, które przelewa się w kieliszek. Wszystko wizualnie tutaj pasuje. Jest ono podzielone na dwie części – lewa to miejsce na bukłak (właśnie na nim jest grafika). Na górze znajduje się klapka zabezpieczająca, która wewnątrz ma otwór na wlew od bidonu – świetnie spasowana. Klapka zapobiega temu by bukłak sam wypadł z etui. Klapka posiada logo GSI Outdoor a pod nim znajduje się porządny rzep. Od góry po dwóch stronach klapki znajduje się pasek dzięki któremu komplet można łatwo przełożyć sobie na ramię. Szczerze przyznam się, że w tej formie nosi się go zdecydowanie najwygodniej. Niemniej jednak jasne, że można cały zestaw wrzucić do plecaka. Nie ma się czym przejmować, na pewno nic się nie zepsuje ani nie wyleje. Nawet plastikowe kieliszki są bardzo wytrzymałe. Z tyłu części etui, gdzie znajduje się bukłak, znajduje się boczna kieszonka, można w nią włożyć mały ręczniczek czy serwetkę – całkiem przydatny element. Jeśli chodzi o drugą (prawą) część etui to jest to zamykana kieszonka na zamek błyskawiczny w której znajdują się dwa składane kieliszki. Zamek działa sprawnie a kieszonka jest tak spasowana, że kieliszki dobrze leżą w środku i nie mają zbytecznie wolnej przestrzeni. Samo etui – absolutny pozytyw.

 Najważniejszą częścią zestawu jest rzecz jasna miejsce w którym trzyma się wino, czyli wspominany już bukłak. Jego ogromną zaletą jest to, że dzięki temu, że jest stworzony z miękkiego tworzywa sztucznego jest bardzo lekki. W zasadzie można powiedzieć, że to taka torebka – bardzo przypomina chociażby butelki marki Platypus. Gdy jest pusta jego plusem jest też to, że można go zwinąć, zajmuje bardzo mało miejsca. Bukłak jest stworzony typowo pod przetrzymywanie wina, z przodu znajduje się grafika przedstawiająca wino, z kolei z tyłu wypisane są różne gatunki win a także temperatury w których powinny być spożywane. Poniżej tego elementu znajduje się bardzo fajna sprawa. Miejsce na którym można napisać kiedy wlano wino do środka a także to jakie jest. W zasadzie zresztą można wpisać tam cokolwiek innego – nikt nam tego nie zabroni. Gdy bukłak jest napełniony bez problemu stoi na jakiejkolwiek prostej powierzchni – to też jego plus.

 Co bardzo ważne, ustnik został rewelacyjnie rozwiązany. Można rozkręcić go całkiem, wtedy uzyskujemy stosunkowo szeroki wlew dzięki któremu bez problemu możemy wlać wino wewnątrz, a także umyć butelkę (choć mycie tego typu bukłaków nie należy do najłatwiejszych – zawsze się zastanawiam czy porządnie go domyłem. Pod względem higieny byłoby dużo lepiej gdyby był po prostu przezroczysty – dałoby się wtedy dokładnie widzieć co jest w środku). Wokół niego znajduje się dodatkowy o-ring z szorstkiego materiału, który przytrzymując ułatwia nam odkręcenie ustnika. Zakrętka ustnika jest okrągła, z delikatnymi wypustkami usprawniającymi chwyt. Co niezwykle istotne na stałe jest przymocowana do reszty bukłaka i ustnika za pomocą kawałka linki. Proste, a niezwykle praktyczne rozwiązanie dzięki któremu nie jesteśmy w stanie po prostu zgubić nakrętki. Odkręcając tylko ją otrzymujemy wąski wlew. Został on tak zaprojektowany, że wino leje się z niego cienkim „ciurkiem”. Naprawdę nalewa się go z łatwością i nie kapie(!)...

 

Dokończenie recenzji znajdziecie na stronie
http://www.testyoutdoorowe.pl/testy-2/akcesoria/gsi-outdoor-gift-set-wine-glass-gift-set/

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com