facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-06-25
 

Widowiskowa rywalizacja podczas Lublin City Race

W sobotę, 23. czerwca, rozegrano Lublin City Race – wyścig kolarski MTB w formule eliminacyjnej XCE. Na widowiskowej trasie wytyczonej na starówce miasta zwyciężyli Paweł Król (Warszawski Klub Kolarski) oraz Aleksandra Wnuczek (Erkado Racing Team Kraśnik).
Lubelski wyścig był pierwszą okazją w Polsce w tym roku, aby kolarze górscy mogli zmierzyć się w znanych z Pucharu Świata UCI zawodach rozgrywanych systemem pucharowym. Kolarze rywalizowali na trasie w grupach czteroosobowych, z których czołowa dwójka przechodziła do następnej rundy. Na starcie stanęło ponad 50 zawodników i zawodniczek specjalizujących się w różnych typach wyścigów – od klasycznego XC, poprzez 4X i Downhill, aż po BMX. W rywalizacji brali również udział kolarze z zagranicy – reprezentanci Litwy, Ukrainy, Hiszpanii, a nawet... Chile.

fot. Dariusz Miącz


Do dyspozycji kolarzy zostało oddane niemal całe Stare Miasto. Pozwoliło to wytyczyć niezwykle ciekawą trasę obfitującą w szybkie zakręty, przejazdy przez bramy oraz zjazdy schodami. Najbardziej widowiskowymi elementami rundy były z pewnością przejazd przez zabytkową kamienicę oraz techniczna sekcja wytyczona na fundamentach kościoła farnego. Impreza zgromadziła kilkuset kibiców, którzy bardzo aktywnie dopingowali uczestników. Mogli oni także testować rowery KTM.

Z kolei dla dzieci sponsor przygotował mini tor wyścigowy. Z taką organizacją impreza za rok przyciągnie z pewnością wszystkich czołowych zawodników łącznie z kadrą narodową - mówił triumfator imprezy Paweł Król.

fot. Karolina Kowal


Tak wytyczona trasa oraz nowatorska formuła zawodów wymagała od zawodników nie tylko doskonałego przygotowania kondycyjnego, lecz także wyjątkowych umiejętności technicznych. Nie mniej ważne okazywały się odpowiednio dobrana taktyka, refleks na starcie oraz odwaga w pokonywaniu najtrudniejszych fragmentów. Ostatecznie niezwykle zaciętą rywalizację wśród mężczyzn wygrał Paweł Król przed Tomaszem Balą (Erkado Racing Team Kraśnik) i Adrianem Rzeszutko (RMF FM Adrenaline Mountain Dew).


W konkurencji kobiet Aleksandra Wnuczek pokonała Natalię Piwowarczyk (Uniqa LKKG BGŻ) i Patrycję Bogutę (www.rowerowylublin.org).

fot. Karolina Kowal


Najwyżej sklasyfikowanym mastersem okazał się Grzegorz Orzeł z P&G Constructions Pro
Racing. Pula nagród wyniosła blisko 10.000 tys. zł. Organizatorzy już zapewniają, że w przyszłym roku trasa będzie jeszcze bardziej widowiskowa i trudniejsza. Mamy więc w Polsce kolejną profesjonalną imprezę w eliminacyjnej formule XCE. Niebawem ukaże się obszerna relacja filmowa z całych zawodów.

Szczegóły na
www.lublincityrace.pl      
www.facebook.com/LublinCityRace

Kompletne wyniki:  http://bit.ly/O9Vb2K
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com