facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-09-03
 

Weekend z adidas outdoor tour w Zakopanem

O tym, że w najbliższy weekend stolica Tatr będzie areną wielu sportowych emocji, wiedzą już chyba wszyscy. Pora zatem na nieco więcej emocjonujących szczegółów, dzięki którym można będzie dokładnie zaplanować zakopiański weekend, tak aby złapać maksymalnie dużo energii, pasji, adrenaliny. Slackline, wspinanie, kajakarstwo, bouldering? Przekonaj się, co potrafi czołówka outdoorowego teamu adidas i podejmij wyzwanie z najlepszymi.
Sobota, 8 września
 
Wspinaczka na Mnichu (Barbara Zangerl, Martin Krasnansky)
 
Dwójka czołowych wspinaczy z teamu adidas outdoor, Barbara Zangerl oraz Martin Krasnansky, podejmie próbę pokonania znanych ze swoich trudności dróg wspinaczkowych: Metallica oraz Wariant R. Będzie to jedna z nielicznych okazji, aby zobaczyć utytułowanych, międzynarodowych wspinaczy na drogach, które w Polsce budzą respekt i podziw. Emocji i adrenaliny z pewnością nie zabraknie. Pikanterii dodaje fakt, iż Metallica nie miała jeszcze żeńskiego powtórzenia, trzymajmy więc szczególnie kciuki za Barbarę.
 
Slackline i highline jam na Krupówkach (Lukas Irmler, Reinhard Kleindl)
 
Po raz pierwszy nad Krupówkami rozwieszony zostanie highline, na którym swoje umiejętności zaprezentuje dwóch sportowców teamu adidas outdoor: Reinhard Kleindl oraz Lukas Irmler - światowego formatu mistrzów w tej dziedzinie. Taśma, która połączy budynki po sąsiednich stronach ulicy, będzie zawieszona kilkanaście metrów nad głowami spacerujących po Krupówkach przechodniów.

Natomiast w pobliżu, nieco niżej, rozciągnięty zostanie slackline dla publiczności. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w slacku, a przy okazji wygrać nagrodę w jednym z wielu konkursów. Aktywności odbędą się w okolicy budynków Pekao S.A oraz hotelu „Gromada” przy Krupówkach (highline oraz mini slackline dla amatorów) oraz w parku przy budynkach Dworca Tatrzańskiego (pokazy oraz slackline dla ekspertów).
 
adidas Zako Boulder Power: eliminacje (Adam Pustelnik)
 
O godz. 11.00 startuje adidas Zako Boulder Power - zawody wspinaczkowe będące jednocześnie jedną ze stałych edycji prestiżowego Pucharu Polski Seniorów i Młodzieżowców w boulderingu. Najlepsi polscy zawodnicy, zagrzewani przez grupę d-jów, będą zmagać się na sztucznej ścianie postawionej specjalnie na tę okazję w centrum Zakopanego, obok budynku Dworca Tatrzańskiego. W przerwie eliminacji ok 14.30 zawodnicy i kibice będą mieli możliwość przymierzyć się do boulderu wymyślonego przez jednego z najlepszych polskich wspinaczy Adama Pustelnika. 
 
Spotkania ze sportowcami (Olaf Obsommer, Tomas Greksak, Barbara Zangerl, Thomas Huber) 
 
Na wszystkich pasjonatów sportów outdoorowych czekają spotkania ze sportowcami teamu adidas outdoor, którzy opowiedzą o swojej pasji, wyzwaniach i przekraczaniu własnych barier.
 
Dworzec Tatrzański
 
14.15 - 15.00 spotkanie z kajakarzem Olafem Obsommerem
15.15 - 16.15 pokaz filmu “tatry is all in” oraz spotkanie ze wspinaczem Tomasem Greksakiem
 
Kino Sokół
 
18.15 – 19.45 spotkanie z Barbarą Zangerl
20.00 – 21.00 spotkanie z Thomasem Huberem
 
 
Niedziela, 9 września
 
adidas Zako Boulder Power: półfinały i finały
 
Zacięta rywalizacja i sportowe emocje rosnąć będą od godz. 10 na obiekcie wspinaczkowym obok budynku Dworca Tatrzańskiego, na którym odbywać się będą finałowe przystawki adidas Zako Boulder Power.  Podczas finałów zawodów wystąpi też artysta-performer Bartek Kolbusz, który na żywo wykona statuetki dla zwycięzców.
 
Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z programem festiwalu pod adresem: www.spotkania.zakopane.pl
 
Do zobaczenia w Zakopanem.
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com