facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-10-19
 

Weekend w Górach - Wielka Fatra

Jesień za oknem, ale nie oznacza to końca sezonu! Studenckie Koło Przewodników Górskich w Krakowie zaprasza na wyjazd w Wielką Fatrę w dniach 22 - 23 października 2011 r.
Weekend w Górach, ale … za miedzą! Ta odsłona imprezy odbywać się będzie na terenach, o zwierzchnictwo nad którymi Mojmir wiódł zaciekłe boje z Pribiną; na terenach, gdzie Cyryl i Metody propagowali głagolicę. SKPG zaprasza do zdobycia wraz z nimi najwyższych szczytów Wielkiej Fatry.

Inicjatywa skierowana jest do każdego, kto chce:
 
- dowiedzieć się co nieco o górach, bo chodzić i nie wiedzieć, to smutne;
- poznać ludzi, którzy powitają Cię uśmiechem;
- wziąć udział w jedynej w swoim rodzaju imprezie turystycznej;
- ... i w związku z tym wszystkim dobrze się bawić.
 
Na wyjeździe SKPG zapozna z topografią, przyrodą, etnografią, historią terenów, po których będziecie wędrować. Każdy znajdzie zatem coś dla siebie, ponieważ w planie są atrakcje na każdym kroku. Ze względu na chęć szybkiego pokonania dzielącego od gór dystansu zrezygnowano z komunikacji publicznej – cały transport odbywał się będzie samochodami uczestników.
 
Plan ramowy:
 
I dzień (sobota): Liptowskie Rewucze – Czarny Kamień - Suchy Wierch (nocleg w szałasie). Czas przejścia: około 8 h.
II dzień (niedziela): Suchy Wierch – Halna Fatra (m.in. Ostredok 1592 m n.p.m.) – Liptowskie Rewucze. Czas przejścia: około 6 h. Powrót do Krakowa w niedzielę, w godz. wieczornych.

Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę (nawet gdyby prało żabami), jeżeli znajdzie się choćby jeden chętny uczestnik!
 
Uwagi organizacyjne:
 

Dojazd na miejsce zbiórki i powrót do Krakowa (lub innych miejsc) we własnym zakresie (praktycznie najlepiej samochodem)! Miejsce zbiórki oraz godzina odjazdu zostaną podane uczestnikom po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń.
 
W zgłoszeniu proszę podać, czy osoba dysponuje samochodem, którym może zawieźć i przywieźć uczestników bez samochodu oraz ile miejsc oferuje. Po otrzymaniu odpowiedniej ilości zgłoszeń organizator skontaktuje się z uczestnikami wyjazdu, aby ustalić, kto z kim jedzie.
 
Możliwy jest dojazd i powrót z innego miejsca niż Kraków. W takim wypadku prosi się o podanie tego w zgłoszeniu.
 
UWAGA: Organizator nie bierze odpowiedzialności za ew. szkody na pozostawionych samochodach oraz szkody wynikłe ze spóźnienia się do pracy (będziemy się starać nie spóźnić, ale nigdy nic nie wiadomo).
 
UWAGA 2:
Zgłaszając sie wyrażasz zgodę na udostępnienie Twego adresu mejlowego oraz nru telefonu innym uczestnikom - w celu umożliwienia umówienia się z nimi na wyjazd.
 
Koszty: dojazd + powrót samochodem, jedzenie (we własnym zakresie). Towarzystwo fachowych przewodników - GRATIS
 
Porady dodatkowe:
 

- Ubiór: należy zaopatrzyć się w ciepłe rzeczy (sweter, polar) oraz coś od deszczu. Na nogi wkładamy turystyczne    buty, sprawdzone i wcześniej zaimpregnowane. Wskazane nakrycie głowy chroniące od słońca, krem z filtrem,  ewentualnie okulary przeciwsłoneczne. Jeżeli macie ochraniacze na spodnie, to je weźcie - mogą być użyteczne, zwłaszcza przy błocie. Mogą przydać się kijki, zwykłe narciarskie lub teleskopowe. Dobrze jest mieć też rzeczy na  przebranie po całym dniu wędrówki, zwłaszcza sandały. Zapasowe, suche skarpetki są przyjemną odmianą po ich całodziennych, nieraz już przemoczonych poprzedniczkach.
 
- Jedzenie. Na pierwszy dzień przygotujcie sobie kanapki na cały dzień - każdy według potrzeb (w górach chce  się jeść!). Pamiętajcie o czymś do picia (bezalkoholowym) - m.in. półtora litra wody mineralnej (lub źródlanej) na  osobę.
 
- Na niedzielne śniadanie weźcie półprodukty, czyli chleb i coś do chleba w ilościach wystarczających na  śniadanie oraz na kanapki na drugi dzień. Na drogę nieodzowne są słodycze typu czekolada, cukierki etc. -  dodatkowy zastrzyk energii zawsze może się przydać. Nie zapomnijcie wziąć ze sobą herbaty lub/i kawy. Dobrze  mieć swój kubek. Zupki chińskie dla amatorów dań w proszku jak najbardziej wskazane.
 
- Zabierzcie śpiwór. Na pewno przyda się scyzoryk lub inny nóż i łyżka. Pamiętajcie o latarce! Nie zapomnijcie też  leków, które musicie regularnie zażywać oraz podstawowej apteczki (m.in. środki od bólu głowy).
 
- Nawet najwygodniejsze buty potrafią zdradliwie obetrzeć w najmniej oczekiwanym momencie. Dlatego  zapakujcie kilka plastrów z opatrunkiem. Bandaż elastyczny jest również wskazany.
 
- Gitara bądź inne instrumenty grające (no może z wyjątkiem pianina) są zdecydowanie pożądane na wieczór -  jeśli tylko możecie - bierzcie!
 
- Jeżeli nie jesteście ubezpieczeni, należy wykupić co najmniej 2-dniowe ubezpieczenie (w każdym biurze  podróży).
 
- No i na koniec uwaga czysto techniczna: choć często pakujemy się w ostatniej chwili i w pośpiechu dobrze jest  zapakować sobie wszystko do reklamówek. Nie ma gorszej rzeczy niż przemoczone wszystkie rzeczy w plecaku!
 
 
Prosimy o zgłoszenie uczestnictwa do środy (19 października) do godz 24:00 - liczba miejsc jest ograniczona!

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com