facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-03-14
 

Warsztaty „Reporter w podróży”

TKN Wagabunda serdecznie zaprasza od 17 do 20 marca 2014 r. na cykl bezpłatnych warsztatów „Reporter w Podróży” w ramach 11. Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły.

Jak powstają najlepsze książki reporterskie, jak pracuje reporter, jak przywieźć dobry reportaż z własnej podróży, jak fotografować i rejestrować obraz kamerą – o tym wszystkim dowiecie się w czasie spotkań w ramach 11. Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły. Zaproszeni goście zdradzą tajniki swojej, reporterskiej kuchni. Jak wymyślają tematy, jak zbierają materiały, jak pracują w terenie skąd biorą pomysły na niesamowite historie.

PROGRAM WARSZTATÓW:

Poniedziałek 17 marca, godz. 19.00 – Otwarcie warsztatów, Ziemowit Szczerek – „Jak pisać reportaże z podróży – książka, artykuł, blog”.

Wtorek 18 marca, godz. 19.00, Piotr Trybalski – „Fotoreportaż w podróży – jak przywieźć zdjęcia budzące emocje”

Środa 19 marca, godz. 19.00 – “Reportaż multimedialny” – Krystian Bielatowicz

Czwartek 20 marca, godz. 19.00 – “Scenariusz podróżniczego dokumentu filmowego” – Konstanty Kulik

OPISY WARSZTATÓW:

Poniedziałek 17 marca, godz. 19.00 – Otwarcie warsztatów, Ziemowit Szczerek – Jak pisać reportaże z podróży – książka, artykuł, blog.

Jak ciekawie opisać kraj, po którym się podróżuje? Jak oddać jego klimat tak, by nie wpaść w banał i nie powielać tysiąca innych opisów? Jak przekazać odbiorcy własne, indywidualne widzenie? Jak Ziemowit napisał „Przyjdzie Mordor i nas zje”?

Ziemowit Szczerek – dziennikarz portalu Interia.pl, współpracuje z „Nową Europą Wschodnią”, autor opowiadań publikowanych m.in. w „Lampie”, „Studium”, „Opowiadaniach” i „E-splocie” oraz współautor wydanej w 2010 r. książki „Paczka radomskich”. Autor książek  „Przyjdzie Mordor i nas zje”, która jest fabularyzowanym reportażem na temat Ukrainy oraz „Rzeczpospolita zwycięska” będąca alternatywną historią Polski utrzymaną w formie eseju. Pisze doktorat z politologii, zajmuje się wschodem Europy i dziwactwami geopolitycznymi, historycznymi i kulturowymi. Jeździ po dziwnych miejscach i o tym pisze. Ostatnio najbardziej inspiruje go gonzo i literatura / dziennikarstwo podróżnicze.

Wtorek 18 marca, godz. 19.00, Piotr Trybalski – „Fotoreportaż w podróży – jak przywieźć zdjęcia budzące emocje”

Jak zrobić zdjęcia krajobrazowe, które budzą emocje? Jak pokazać piękno natury i włączyć w to swój własny, osobisty talent i umiejętność obserwacji. Jak tworzyć obrazy o pięknej, harmonijnej kompozycji, ale i te, które swoją energią wprowadzają niepokój? Jak zrobić piękne zdjęcia spotkanych w czasie podróży osób? Jak rozmawiać, jak przekonać by nam pozował, jak zapisać na zdjęciu charakter fotografowanej osoby? Jak uniknąć błędów, jaki wybrać sprzęt by nie przepłacić.

Piotr Trybalski -  podróżnik, dziennikarz i fotograf, który publikował swoje zdjęcia i teksty m.in. w Podróżach, National Geographic, Witaj w podróży, Poznaj Świat, Polityce, Magazynie Górskim, Ski Magazynie, tygodnikach Przekrój, Wprost, Focus Historia. Był twórcą i przez blisko 10 lat szefem działu „Podróże” w portalu Onet.pl. Od kilkunastu lat podróżuje po świecie, realizując liczne projekty fotograficzne, organizował wyprawy ekspedycyjne do Australii, na Madagaskar, do Nepalu czy Afryki. Jest autorem bestsellerowej książki „Fotograf w podróży”, „Podróże z Adrenaliną”. prowadzi też warsztaty fotograficzne w Polsce i za granicą oraz serwis internetowy dla fotografujących  http://Fotografwpodrozy.pl.  Współtwórca Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły. W wolnym czasie nurkuje, biega, planuje powrót do ścigania się na rowerach.

Środa 19 marca, godz. 19.00 – “Reportaż multimedialny” –  Krystian Bielatowicz

Historia na styku mediów: słowo, tekst, fotografia i film. Małe, multimedialne formy łatwo przygotować, ale tylko pozornie. W trwającym 3-4 minuty materiale zawrzeć trzeba i wystarczająco mało, by się zmieścić i dużo by przekaz miał sens.

Krystian Bielatowicz – fotograf, operator i montażysta, archeolog z zawodu. Właściciel agencji A PRO POSITIVE. Zrealizował ponad pięćdziesiąt wywiadów multimedialnych z fotografami z Polski, USA i Wielkiej Brytanii, takimi jak Maciek Nabrdalik, Rafał Milach, Tomasz Tomaszewski, Tomek Sikora, Chris Niedenthal, Jacek Poremba, Anthony Suau, Mark Power, John Stanmayer i inni. Dla Szerokiego Kadru realizuje multimedia (wywiady i filmy edukacyjne o fotografii). Jest wykładowcą Akademii Nikona. Swoje prace prezentował na wystawach m.in. w Nowym Jorku, Peru, Leica Gallery w Warszawie, Galeria Pauza w Krakowie, Łodzi, Gdańsku, Toruniu, Lublinie, Zakopanem.
 
Czwartek 20 marca, godz. 19.00 – „Scenariusz podróżniczego dokumentu filmowego” – Konstanty Kulik

Warsztaty w przystępny sposób przybliżą tajniki pracy nad scenariuszem podczas realizacji filmu „W poszukiwaniu legendy” oraz podróżniczego programu telewizyjnego „Hop na Glob!” jak również zachęcą uczestników do stworzenia własnego scenariusza i pomogą ułożyć ciekawą historię z materiałów które przywieźli z ostatnich wakacji bądź wyprawy.

Konstanty Kulik – producent TV, reżyser, operator. Twórca audycji telewizyjnych, filmów dokumentalnych oraz teledysków. W 2007 roku wyprodukował film dokumentalny pt. „W poszukiwaniu Legendy”, który następnie był prezentowany na wielu festiwalach filmowych na świecie. W latach 2008-2010 wiceprezes do spraw IT w Wytwórni Marzeń „GAMA 5” sp. z o o. Od 2010 twórca programu pt. „Hop na Glob” wyprodukowanego dla TV Silesia  o podróży m.in po Syrii, Albanii i Ukrainie. Autor wielu teledysków i Twórca filmów reklamowych. Właściciel studia filmowego Laboratorium Obrazu i prezes E- TERAPIE sp. z o.o. Z zamiłowania podróżnik, żeglarz, modelarz lotniczy. Brał udział m.in. w wyprawie QNT NorthWest Passage.     Więcej: www.konstantykulik.iportfolio.pl.
 
Warsztaty odbędą się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, przy ul. Rakowickiej 27 w sali 9 Pawilonu Sportowego. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com