facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-11-20
 

W podróż na Shisha Pangmę

W podróż na Shishapangmę zabrali publiczność Dworca Tatrzańskiego Andrzej Bargiel, Grzegorz Bargiel, Dariusz Załuski i Marcin Kin.

Fotografie Kina oraz komentarze wszystkich członków Shishapangma Ski Challenge, szczególnie te dotyczące ataku szczytowego, przybliżyły atmosferę wyprawy.

Spotkanie odbyło się w Dworcu Tatrzańskim w Zakopanem. Świetne fotografie Marcina Kina ukazywały nie tylko samą działalność górską, ale także podróż przez niezwykłe pod względem przyrody oraz mieszkańców, tereny Himalajów, w tym Tybetu. Spotkanie poprowadził Bartek Dobroch - przewodnik tatrzański i dziennikarz specjalizujący się w tematyce górskiej.

Źródło: Spotkania z Filmem Górskim

 Przypomnijmy: Andrzej Bargiel zdobył wierzchołek centralny ośmiotysięcznika Shishapangma i zjechał z niego na nartach. Wyprawa odbywa się w ramach projektu Hic Sunt Leones, w ramach którego Andrzej Bargiel zamierza zdobywać ośmiotysięczniki, by zjeżdżać z nich na nartach. Uczestnikami wyprawy byli oprócz Andrzeja, Grzegorz Bargiel – ratownik TOPR i międzynarodowy przewodnik wysokogórski IVBV, Dariusz Załuski – himalaista i filmowiec (czekamy na film z wyprawy) oraz fotografik Marcin Kin.

Andrzej Bargiel to trzykrotny mistrz Polski w skialpinizmie, zwycięzca „Elbrus Race 2010” w Rosji (pobity rekord świata), trzeci w klasyfikacji Pucharu Świata w kategorii espoir.

Współorganizatorem wydarzenia były Spotkania z Filmem Górskim.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com