facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-12-05
 

W oczekiwaniu na śnieg - nowości sprzętowe Salomona w kategorii buty

W ofercie firmy Salomon na sezon 2011/2012 znalazło się aż jedenaście nowych i odświeżonych modeli butów. Tradycyjnie wyróżniają się one świetnym trzymaniem nogi oraz doskonałym przekazywaniem energii.
Salomon S-LAB Skate Pro to najwyższy poziom butów zawodniczych do techniki łyżwowej o nowym, żywym designie. Klamra z mikro regulacją oraz element stabilizujący - Carbon Energyzer - gwarantują precyzyjne dopasowanie, odpowiednie trzymanie stopy i efektywny przekaz energii.

Carbon Energyzer to maksymalne boczne wsparcie kostki dzięki karbonowym ramionom, połączonym z technologią Energyzer do korygowania pozycji do przodu i do tyłu. Ta technologia pozwala relaksować podudzia i stopy redukując zmęczenie ud i stóp, podnosząc czubki nart z mniejszym oporem i szybciej pozwala na powrót narty.

W nowych butach Salomona zastosowano także system Power Hold, który nad podbiciem przesuwa stopę w kierunku karbonowej kołyski, utrzymując stopę przez cały krok, zapewniając precyzję, przeniesienie i szybkość reakcji. System może być regulowany „w locie”, bez zatrzymywania się.

Kolejne ciekawe rozwiązanie, zastosowane m.in. w S-LAB Skate Pro to konstrukcja Sensifit Overlap. Ta zaawansowana, szczelna konstrukcja zapewnia lepsze „opakowanie” dla stóp zapewniając im lepszą kontrolę. Pół miękkie skrzydełka powiązane z podeszwą otaczają stopę zwiększając nacisk i przenoszenie energii.

fot. AmerSports

Ciekawą pozycją dla biegających jest także Salomon RS Carbon. To buty o nieco szerszej konstrukcji. Lepsza, bezszwowa budowa i wyższa jakość jest możliwa dzięki technologii S-LAB. RS Carbon to profesjonalny model, który będzie pasował do stóp o różnych kształtach.

Technologia S-LAB została przez Salomona wykorzystana także do butów uniwersalnych. W najwyżej kategorii – zawodniczej – model uniwersalny został nazwany Skiathlon. Przypomnijmy, że w tym roku FIS (Międzynarodowa Federacja Narciarska) zadecydowała, że biegi łączone w narciarstwie klasycznym będą nosiły właśnie nazwę Skiathlon.

Wspomniany model wyróżnia się bardzo wyważoną konstrukcją – buty są wystarczająco sztywne do biegania łyżwą i elastyczne do stylu klasycznego. Doskonały wybór dla zawodników poszukujących uniwersalnych rozwiązań. Podobnie, jak w S-LAB Skate Pro zastosowano w nich konstrukcję Sensifit Overlap. Natomiast w budowie podeszwy rozwiązanie Carbon 3D Chassis, dające wyjątkową sztywność, ale jednocześnie lekkość, doskonałą moc przekazywania siły oraz wsparcie i kontrolę.

fot. AmerSports

Salomon wypuścił w tym roku na rynek także ulepszone buty przeznaczone do stylu klasycznego – Active 8 (dla mężczyzn) i Vitane 8 (dla kobiet) Classic Pilot. W tych modelach pojawił się m.in. nowy materiał softshellowy. Zapewnia on dostosowanie do panujących warunków pogodowych oraz komfort. Wysoka oddychalność i elastyczność pozwala na nieskrępowane ruchy. W modelu Vitane zastosowano konstrukcję Salomon Women Fit - dostosowaną do kobiecych stóp, ze zwężającą się piętą i wielkością podbicia.

Źródło: SALOMON
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-11-30
BIZNES
 

Sezon zimowy 2023-2024 w Południowym Tyrolu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-06
BIZNES
 

Dołącz do przygody życia – FJALLRAVEN POLAR 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com