facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-07-24
 

W drodze na Kalymnos Climbing Festival

Za sprawą The North Face Kalymnos Climbing Festival położona na Morzu Egejskim wyspa staje się jednym z najpopularniejszych kierunków dla amatorów wspinaczki.

Miłośników tego sportu przyciąga tam przede wszystkim doskonałej jakości skała, kilkaset dróg, piękna pogoda, a także klimat spokojnych rybackich wiosek.

Ci, którzy chcieliby wziąć udział w odbywającej się między 9 a 12 października 3. edycji The North Face Kalymnos Climbing Festival, powinni rozpocząć przygotowania już teraz.
Podstawą jest oczywiście transport. Na Kalymnos dostać się można na wiele sposobów. Zdecydowanie najszybszy będzie samolot. Lot z Warszawy do Aten zajmie nam ok. 2,5 godziny. Stamtąd można kontynuować podróż również samolotem - przelot na lotnisko Kalymnos trwa około 1 godziny. Można wybrać drugą opcję, jaką jest rejs z głównego portu Aten – Pireusu. Taka podróż trwa około 10 godzin.

Wiele biur podróży oferuje loty czarterowe na pobliską wyspę Kos. Czas podróży z Warszawy to około 2,5 godziny. Na miejscu należy przedostać się do portu Mastihari, skąd prom w niecałą godzinę dociera do brzegu Kalymnos.

Na odwiedzających czekają liczne hotele położone w najbardziej urokliwych miejscach wyspy. Ich cena, w zależności od sezonu, waha się między 30 a 70 € za dwójkę ze śniadaniem. Tańszym wyborem są dwuosobowe apartamenty z łazienką i kuchnią, których cena wynosi od 20 do 40 € za dzień.
Pomocna w znalezieniu zakwaterowania oraz transportu będzie strona www.kalymnosinfo.com.

W przeciągu ostatnich kilku lat Kalymnos zyskał miano prawdziwego raju dla wspinaczy. Niewątpliwie urok tego miejsca, możliwość otwierania nowych dróg oraz niespotykana nigdzie indziej atmosfera sprawiają, że każdy z miłośników tego sportu powinien odwiedzić tę wyspę choć raz.


Fot. The North Face/Damiano Levanti


Więcej informacji na temat The North Face Kalymnos Climbing Festival pojawi się już wkrótce na stronie www.thenorthface.com


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com