facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-04-16
 

VII Spotkanie Przyjaciół Kasprowego Wierchu

27 kwietnia o godzinie 10 rozpocznie się doroczne Spotkanie Przyjaciół Kasprowego Wierchu. Data to wyjątkowa – tego dnia odbędzie się bowiem kanonizacja Jana Pawła II. Temu wydarzeniu poświęcone będzie doroczne spotkanie na szczycie.

- Nie ma lepszej okazji na dzielenie się radością w dniu kanonizacji Jana Pawła II niż wspólna msza ekumeniczna. Nie ma lepszego miejsca na modlitwę za papieża Polaka niż jego ukochane Tatry! Spotkajmy się na Kasprowym Wierchu! - zaprasza do udziału w wydarzeniu Rafał Sonik - organizator i dusza przedsięwzięcia; przedsiębiorca, twórca projektu Nasz Kasprowy; sportowiec, czołowy zawodnik rajdu Dakar, który na Kasprowy wraca jak do domu.

O godzinie 10 na górnej stacji kolei na Kasprowy Wierch odbędzie się transmisja Mszy Kanonizacyjnej z Watykanu.  O godz. 13 na szczycie Kasprowego, przy polowym ołtarzu, w otoczeniu Tatr, rozpocznie się msza święta, którą odprawia o. Marcin z Sanktuarium na Wiktorówkach w Tatrach oraz ks. Andrzej Augustyński  - ojciec duchowy i siła sprawcza stowarzyszenia Siemacha. Następnie wykonane zostanie pamiątkowe zdjęcie, po którym organizator zaprasza na poczęstunek.

Dla wszystkich uczestników wydarzenia tego dnia będzie możliwość zakupienia ulgowych biletów na kolej linową na Kasprowy Wierch. Osoby posiadające własne fotografie z papieżem Polakiem, proszone są o ich zabranie – na miejscu będzie możliwość zeskanowania ich oraz wyświetlenia. O godzinie 17 planowany jest OSTATNI kurs kolejką na dół do Kuźnic. 

Będzie to już siódme spotkanie na Kasprowym Wierchu. Z roku na rok msze święte na szczycie gromadzą coraz więcej osób. Wśród uczestników są miłośnicy Tatr i Kasprowego Wierchu, w tym narciarze, turyści, ratownicy górscy, przewodnicy tatrzańscy, pracownicy kolejki. Gośćmi honorowymi będą jak zwykle Seniorzy - Ludzie Kasprowego.

Organizatorzy: Gemini Holding, Gemini Park, Nasz Kasprowy, stowarzyszenie Czysta Polska. Partnerzy: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Urząd Miasta Zakopane, Tatrzański Park Narodowy, Polskie Koleje Linowe, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Teatr im. Witkacego, Muzeum Tatrzańskie.

 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com