facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-03-11
 

VII Polar Sport Skitour im. Basi German za nami

3 marca w Zawoi odbył się VII Polar Sport Skitour im. Basi German. Są to największe zawody skitourowe w obecnym sezonie w Polsce, zaliczane do Pucharu Polski Amatorów w Narciarstwie Wysokogórskim. Po raz kolejny padł rekord frekwencji.
Przy pięknej pogodzie w zawodach wzięło udział 185 zawodników. Znakomite warunki śniegowe umożliwiły wytyczenie ciekawej trasy dopasowanej do możliwości wszystkich startujących.
 
Start miał miejsce na górnej stacji Mosornego Gronia (1047 m), skąd wszyscy ruszyli pętlą wokół Hali Śmietanowej, dalej w kierunku Brożki przez jej halę, a następnie przez tunel i ostatnie podejście na szczyt Mosornego. Prócz krętych i wąskich podejść, były też szerokie zjazdy przez las. Szykany na trasie mogły dostarczyć wiele frajdy nawet mało wprawnym narciarzom.
Piękne słońce przyciągnęło do Zawoi skiturowców wszelkiej maści. Najlepsi zawodnicy z kadry narodowej pokonali 11 kilometrową pętlę z Mosornego Gronia poniżej jednej godziny.O uniwersalności trasy świadczy fakt, że zawody ukończył m.in. Pan Zdzisław Knap (75 lat), który rokrocznie pojawia się na zawodach – tym razem przeszedł trasę w czasie 3 h 31 min. Natomiast najmłodszy uczestnik Tadeusz Kuchno Junior (9 lat) pokonał trasę w czasie 2 h 51 min.
Około godziny 17 impreza przeniosła się do OW Zawojanka w centrum Zawoi na pokaz slajdów Aleksandry Dzik pt „Kobiety na ośmiotysięcznikach Ternua Female Team – Gaszerbrumy 2011”. W tym samym miejscu odbyła się ceremonia dekoracji zwycięzców oraz losowania nagród wśród wszystkich 185 startujących. Do rozlosowania była rekordowa, jak na takie zawody, pula nagród, której wartość wyniosła 55 tysięcy złotych. Najszybsi zawodnicy, którymi okazali się Tomasz Brzeski oraz Klaudia Tasz otrzymali od głównego sponsora, firmy DYNAFIT, bon o wartości 2000 złotych oraz buty marki Scarpa, a także regionalne upominki z rąk zastępcy wójta Pani Aliny Kuś (Gmina Zawoja).

Następnie przy dźwiękach kapeli oraz dj`a, wszyscy ubrani w pamiątkowe t-shirt’y „PolarSport Skitour" do późnych godzin nocnych bawili się na "Ternua Party". Firma Ternua rozdała uczestnikom imprezy pamiątkowe czapki z logiem firmy. 
W niedzielny poranek, przy pięknej pogodzie, wielu uczetników zawodów wyruszyło na wycieczki w okolice Policy oraz Babiej Góry.
 


Wszyscy startujący poprzez udział w zawodach wsparli Fundację „NA START im. Basi German” kwotą kilkunastu tysięcy złotych, za co serdecznie dziękujemy.
Ogromne podziękowania należą się wszystkim sponsorom, którzy zapewnili nagrody dla każdego z zawodników, przede wszystkim marce Dynafit za bony na łączną kwotę 10 tysięcy złotych.

Najszybsze wśród kobiet okazały się:

Klaudia Tasz (KW Zakopane)- 01:10:19
Magdalena Derezińska- Osiecka (KW Zakopane)- 01:12:33
Małgorzata Czeczot (TRAILteam)– – 01:19:40

Natomiast na podium wśród mężczyzn najszybsi byli:

Tomasz Brzeski (KS Kandahar) – 00:57:23
Jacek Żebracki (GOPR, Kandahar)– 00:58:18
Szymon Zachwieja (GOPR Podhale, Kandahar) – 00:58:21

Podziękowania należą się również:


Gmina Zawoja, Babiogórskie Centrum Kultury
Ośrodek Narciarski PKL Mosorny Groń
Babiogórski Park Narodowy
GOPR sekcja babiogórska
Lasy Państwowe
Ośrodek Wypoczynkowy Zawojanka
Restauracja Dominium

Już dziś zapraszamy wszystkich na VIII Polar Sport Skitoru im. Basi German i mamy nadzieję, że padnie kolejny rekord frekwencji oraz puli nagród.


Więcej informacji na stronie
https://www.polarsport.pl/static/show/zawody/id=147


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com