facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-11-23
 

VI Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Kolejna, już szósta edycja festiwalu podróżniczego Włóczykij odbędzie się w terminie 23 lutego - 4 marca 2012 w Gryfinie koło Szczecina.
W trakcie Włóczykija miasto odwiedzi ponad 100 podróżników z całej Polski, a także z zagranicy. Na festiwalu przecinają się szlaki  alpinistów, miłośników sportów ekstremalnych, pasjonatów wypraw rowerowych, autostopowiczów, a także etnografów, reportażystów, regionalistów oraz historyków. Główne punkty programu to spotkania z podróżnikami połączone z pokazami filmów, slajdów oraz fotografii, a także przegląd profesjonalnych długometrażowych filmów z odległych i egzotycznych zakątków świata.

Oprócz prezentacji slajdów, zdjęć, spotkań i filmów, w programie Włóczykija znajdą się degustacje potraw "kuchni świata", koncerty alternatywnych zespołów, warsztaty, wystawy, a także dwa rajdy na orientację  - zimowy ekstremalny pieszy rajd „Włóczykij Trip Extreme” (50 i 100 km) zaliczany do Pucharu Polski Maratonów na Orientację oraz Gra Miejska „Zakrzywienie Czasoprzestrzeni”.


Odbędzie się również konkurs filmowy „Odkrywanie świata” (celem konkursu jest promocja filmów zrealizowanych w miejscach wyjątkowych kulturowo, oraz takich, które w oryginalny sposób ukazują pozornie znane nam lądy). 

Festiwal odbywa się w kilku miejscach jednocześnie. Włóczykij stwarza również wyjątkową okazję do wędrowania po nieznanych obszarach Polski zachodniej. Jednym z punktów programu są wycieczki po regionie i dodatkowe historyczno-krajoznawcze prezentacje w pobliskich miejscowościach.

Strona internetowa festiwalu: www.wloczykij.com.Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com