facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-05-18
 

VI edycja Tramposfery już 28 maja

6 edycja Tramposfery odbędzie się jak zawsze we wrocławskiej Mleczarni przy ul. P. Włodkowica 5. Startujemy o 18.30 - Wstęp wolny!
A w programie:

Ogień z bambusa, czyli trekking na północy Tajlandii

O swojej wyprawie do Tajlandii opowie Paweł Kempa – dziennikarz i podróżnik. Przez 5 lat tworzył dział „Wyzwania” w miesięczniku Men’s Health, a opisywane dyscypliny testował na własnej skórze. Jeździł na nartach po norweskich lodowcach, wspinał się na Mont Blanc, Kilmandżaro i Grossglockner, a w Tanzanii polował z Buszmenami. Biega i jest redaktorem Runner’s World, współpracuje także z National Geographic Traveler.

Makalu 2011 (8463 m)


Wyprawa „Makalu 2011″, została zorganizowana w ramach Programu „Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015″. Szczyt został zdobyty przez Adama Bieleckiego i Artura Hajzera 30 września 2011 roku o 14:30 czasu nepalskiego bez użycia tlenu i wsparcia tragarzy wysokościowych.
O tym, jak przebiegała wyprawa opowie Maciej Stańczak – ratownik medyczny, instruktor harcerski, alpinista, który w wieku 24 lat zdobył prestiżowy tytuł Śnieżnej Pantery za wejście na pięć najwyższych siedmiotysięczników byłego ZSRR.


Wenezuela – Roraima

Mariusz Barwiński pokaże niezwykłą przyrodę Wenezueli, gdzie na rozległych, płaskich szczytach świat jest tak odmienny, że od lat inspiruje badaczy i przyciąga poszukiwaczy skarbów. Występują tu endemiczne okazy flory i fauny. Krajobraz jest obcy i wyjątkowy. O niezwykłości tego miejsca niech świadczy fakt, że Artur Conan Doyle wyobraził sobie, że na płaskowyżach mogą jeszcze żyć dinozaury i umieścił tu akcję swojego „Zaginionego Świata”.

Pra – premiera filmy z Wyprawy motocyklowej Na Jedwabnym Szlaku.

Tych czterech motocyklowych wariatów gościło już na III edycji Tramposfery. Teraz tę „pojechaną” podróż przeżyjemy jeszcze raz w 25-minutowym skrócie filmowym!

Więcej informacji na: www.tramposfera.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com