facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-03-01
 

V Wyrypa Beskidzka - zmiana terminu

UWAGA! Ze względu na ekstremalne warunki na szlakach górskich Beskidu Żywieckiego V Wyrypa Beskidzka odbędzie się winnym terminie: w dniach  24 - 25 marca.
Wyrypa Beskidzka to impreza mająca na celu przejście trasy, której długość wynosi 100 kilometrów. Ważną sprawą jest to, że podczas marszu uczestnicy nie nocują oraz nie robią długich  przerw. W tym roku odbędzie się jej piąta oraz szósta edycja.

Po ubiegłorocznej trasie, gdzie na starcie zjawiło się ponad 160 uczestników, postanowiłem  po raz pierwszy zorganizować wersję zimową popularnego rajdu. Z pewnością przejście zimą w
jednym ciągu stu kilometrów to poważny problem, więc na początek spróbujmy przejść  trasę o połowę krótszą. Z początkiem marca zapraszam do Chaty na Zagroniu, skąd odbędzie się  start  i zakończenie V Wyrypy Beskidzkiej. Trasa maratonu przebiegać będzie przez bardzo ciekawe i atrakcyjne miejsca Beskidu Żywieckiego. Szlak wędrówki odwiedzi Schronisko na Rysiance, Romankę, Sopotnię Wielką, Halę Miziową oraz Krawców Wierch. Szacowany czas   pokonania trasy około 20-24  godziny. Wyrypa Beskidzka nie jest imprezą o charakterze  sportowym, wyczynowym ani wyścigowym.   
 
Pierwszy taki maraton górski odbył się w Beskidach w 1999 roku. Wówczas trasa prowadziła  z Ustronia głównym szlakiem beskidzkim na przełęcz Głuchaczki. Trasę ukończyły wówczas cztery osoby. Minęło dziesięć lat, by taki rajd odbył się ponownie w Beskidach. Na starcie  zjawiło się 64 uczestników (między innymi z Gdyni, Nowego Sącza, Jeleniej Góry, Wrocławia, Skarżyska Kamiennej). Trasę ze Zwardonia do Węgierskiej Górki ukończyło 29 osób. Wyrypa Beskidzka na stałe zagościła w kalendarzu imprez. W 2010 roku ponad 60 osób zmagało się ze stukilometrową trasą.

Ubiegłoroczny rajd zgromadził ponad 160 uczestników z całego kraju. 

Marek Bytom
 

Trasa V Wyrypy Beskidzkiej 

Start i meta imprezy - Chata na Zagroniu  
Chata  na  Zagroniu - Lipowska - Rysianka - Romanka - Sopotnia  Wielka - Przełęcz Przysłopy - Uszczawne - Hala Górowa - Hala Miziowa - Trzy Kopce - Krawców Wierch - Złatna - Chata na Zagroniu. Suma kilometrów wraz z dojściem na metę i z powrotem wynosi 50 kilometrów.
 
Aby uczestniczyć w imprezie należy wysłać zgłoszenie drogą elektroniczną - markoblondi@poczta.onet.pl  
Dokładny przebieg trasy oraz regulamin imprezy zostanie wysłany pocztą elektroniczną do zainteresowanych osób na miesiąc przed imprezą.  
 
Zapraszamy na stronę o Wyrypie na Facebooku:
http://www.facebook.com/WyrypaBeskidzka  oraz na www.marek.bytom.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com