facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-08-27
 

Urban Highline Festival 2013 - 5. edycji festiwalu za nami

Była to jubileuszowa, piąta odsłona „Urban Highline Festival”, która odbyła się pomiędzy 8 a 11 sierpnia. Z pewnością można stwierdzić, że festiwal urósł do rangi najbardziej rozpoznawalnego festiwalu slackline na świecie i bez dwóch zdań jest największym tego typu wydarzeniem na świecie. Urban Highline Festival jest częścią większego eventu „Carnaval Sztukmistrzów”, który odbywa się w tym samym czasie w Lublinie.
Tegoroczna edycja „Urban Highline Festival” była ogromnym sukcesem oraz rekordowym wydaniem festiwalu pod wieloma względami. Na festiwalu pojawiło się 206 uczestników z 24 różnych krajów. Udało się zaprosić 20 gości specjalnych zarówno z Polski, jak i zagranicy.


W tym roku na uczestników UHF czekało wiele nowych atrakcji, między innymi: zawody trickline dla kobiet i mężczyzn, które rozegrane zostały nad specjalnie przygotowanymi materacami zasponsorowanymi przez adidas Outdoor, pierwszy w historii fun-contest „Highline Rumble”, warsztaty z psychologiem sportowym Dominiką Zapotoczną, pokazy nowych filmów o tematyce slackline oraz prezentacje gości specjalnych (np. Damian Cooksey [USA], Preston Alden [USA], Lukas Irmler [DE]).


Dla każdego, kto chciał spróbować swoich sił, rozpięto 7 highline’ów nad lubelskim rynkiem, 2 pomiędzy budynkami Urzędu Miasta oraz jeden rozpięty pomiędzy katedralną wieżą a Wieżą Trynitarską.


Festiwal nie odniósłby tak ogromnego sukcesu bez wsparcia doskonałej ekipy montażystów, firmy zabezpieczającej (SuperLiny), teamom współpracujących z festiwalem (Slackhouse oraz Somewhereelseland), jak i sponsorom (Miasto Lublin, Warsztaty Kultury, adidas Outdoor, LEKI, Deuter, Meindl, Balance Community, 2Trees, Gibbon Slacklines, EQB Slacklines oraz HippyTree). Za organizację UHF odpowiedzialni byli Jan Gałek (organizator główny) oraz Piotr Błaszczak.

Póki co zachęcamy do obejrzenia kilku zdjęć wykonanych przez oficjalnego fotografa festiwalu (Jordan Tybon). Pełna galeria zdjęć już w krótce. Film z festiwalu został przygotowany przez Wojtka Kozakiewicza:


Do zobaczenia w przyszłym roku!
Jan Gałek (adidas Outdoor Polska)Wyniki „Polish Trickline Open 2013”


KOBIETY:

1.      Justyna Wallis (PL),

2.      Dany Smith (DE),

3.      Ela Ostrowska (PL)

MĘŻCZYŹNI:

1.      Danny Menšík (CZ),

2.      Friedi Kühne (DE),

3.      Philip Bitnar (CZ)

Więcej zdjęć i relacji od uczestników na: www.facebook.com/UrbanHighline​

oraz na fan page’u adidas Outdoor: www.facebook.com/adidasoutdoor​

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com