facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-05-09
 

Ultra biegacze na Transvulcania

Marcin Świerc, który startuje w biegu przygotował zestawienie najlepszych zawodników.

10 maja na La Palmie, jednej z siedmiu dużych Wysp Kanaryjskich, zapowiada się prawdziwy wyścig gwiazd na dystansie ultramaratońskim. Dakota Jones (1 miejsce w 2012 r.) powraca po roku przerwy! Będą też takie wielkie gwiazdy jak: Kilian Jornet (3 miejsce w 2012 r. i 1 miejsce w 2013 r.) oraz Emelie Forsberg (1 miejsce w 2013 r.), Anna Frost (1 miejsce w 2012 r.), która również wraca po roku przerwy. Zobaczymy także Luisa Alberto Hernando (2 miejsce w 2013 r.), Sage’a Canaday (3 miejsce w 2013 r.) oraz Timothy Olsona (4 miejsce w 2013 r.) . A gwiazdozbiór na tym się nie kończy,  lecz dopiero zaczyna…

Amerykanie mają swoich mocnych przedstawicieli: Sage Canaday (zespół Hoka One One)  trzeci w zeszłym roku, przyjeżdża prosto z jego drugiej wygranej w Tarawera w Nowej Zelandii oraz łączy siły z Timothy Olsonem (The Nort Face), który z powodzeniem rozpoczął sezon na trzecim miejscu w ostatnim Transgrancanaria 2013.
Bardzo silnie obsadzona jest hiszpańska elita. Wśród zawodników tej narodowości zobaczymy między innymi: Luisa Alberto Hernando (Adidas) – zawsze na podium, Tofola Castanyer (Salomon), który dzielnie walczył na Gore-Tex Transalpine i zdobył 3 miejsce, Agustí Roc (INOV - 8), kolejny zawodnik to Jordi Bes SWS (FEEC) zwycięzca biegu CCC w ramach UTMB.

Z Francji możemy spodziewać się zwycięzcy  UTMB  Xaviera Thevenarda (TNF), który zajął 11 miejsce w 2013 r. Z jego strony na pewno możemy liczyć na walkę o miejsce na podium. Patrick Bringer ( SIGVARIS Sport ) wraz z Martinem Gafurri (New Balance) zapowiadają walkę o wysokie miejsca. Sylvain Couchaud (Mizuno), 4. w Mont- 80K Blanc również będzie się liczył w walce o najlepsze pozycje.

Wśród elity znajdziemy również Philippa Reitera (Salomon  Germany), który zakończył doskonałą 12 lokatą w zeszłym roku, oraz Floriana Neuschwandera (ranking 16th ISF), który podobnie jak wielu nowicjuszy, będzie chciał namieszać w stawce z prawie 2 tysiącami biegaczami uczestniczącymi w tym kultowym biegu.

Z Wielkiej Brytanii zapowiada się także imponujący gwiazdozbiór. Tom Owens (Salomon), drugi zaraz za Kilianem w Kima w 2012 roku, jest już gotowy do sezonu po małej przerwie. Ricky Lightfoot (Salomon), Stu Air (SCOTT Sports) i Robbie Britton (Inov-8) uzupełniają liczną grupę zawodników z wysp.

Z Włoch, Giuliano Cavallo (Salomon) 9 miejsce w 2012 roku, powraca po rocznej nieobecności wraz z debiutantem Fulvio Dapit (Crazy Idea). I jeszcze na koniec mocarni Amerykanie: Dylan Bowman (Pearl Izumi), Jason Schlarb (Altra), David Laney i Ryan Ghelfi (Nike Trail Team) i Ty Draney (Patagonia)

Czas na kobiety. Największa walka zapowiada się między gwiazdami Salomona Emelie Forsberg oraz Anną Frost, odpowiednio zwyciężczynie 2013 i 2012 r. Wraca Nuria Picas (Buff), która w zeszłym roku wywalczyła 2 miejsce, a może pochwalić się zwycięstwem na Transgrancanarii oraz UTMF 2014 roku. Warto zwrócić też uwagę na Emmę Rocka (Buff), 3 miejsce w UTMB i Uxue Fraile (Vibram) - hiszpański talent, może znaleźć się na podium.

Fot. arch. Marcin Świerc


Młoda gwiazda z Włoch Silvia Serafini (Salomon), wkracza w biegi ultra. Także z Włoch, Federica Boifava , 5. w mistrzostwach Europy oraz grupa talentów takich jak: Alessandra Carlini, 2. w Mont-Blanc 80K. Z Francji Aurelia Truel (2 miejsce w  IAU oraz  3 miejsce  Les Templiers) i Maud GOBERT, 6 pozycja  w 2012 roku na La Palmie.

Również  grupa amerykańskich biegaczek  podjęła się  wyzwania: Krissy Moehl (Patagonia), Jodee Adams - Moore (SCOTT Sports) i Cassie Scallon (Salomon), a z Japonii Hiroko Suzuki (Salomon), druga  w UTMF w zeszłym roku.

Ultramaraton przy łącznym przewyższeniu 8525 m na dystansie 73 km oczywiście robi wrażenie na każdym. Zaczynamy na poziomie morza na wybrzeżu Atlantyku i przesuwamy się wzdłuż kręgosłupa wyspy na szczyt wulkanu na 2423 m, by znowu zbiec nad poziom morza, finiszując w mieście Los Llanos.

Z pozdrowieniami z gorącej wyspy,
Marcin Świerc
Salomon Suunto Team

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-19
HYDEPARK
 

MNICH I KARABIN – w kinach od 2 sierpnia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com