facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-10-02
 

Twinpigs Rock Masters za nami

W weekend 15-16 września ścianka wspinaczkowa w Żorach stała się areną zmagań pierwszej edycji zawodów Twinpigs Rock Masters.
W zawodach wzięło łącznie udział 30 zawodników. Elminacje rozgrywały się na sześciu drogach w formule FL /RP (wynik z drogi pokonanej w FL był mnożony razy dwa), które to wyłoniły finałową dziewiątkę zawodników.

Po eliminacjach, w wyniku wspólnej inicjatywy zawodników i organizatorów, postanowiono rozegrać finał zawodów jeszcze tego samego dnia o godzinie 18.00.
Rundę finałową rozpoczęła seria startów, w której swoje umiejętności mogli zaprezentować zawodnicy z kategorii Open Easy. Rywalizację zdominował Szymon Pęcikiewicz (UKS Brzeszcze), zaraz po nim uplasował się Igor Fojcik (CW Cechownia), a na trzecim stopniu podium znalazł się Jarek Kulf.

W kategorii Open Sport wystartowała wspinaczkowa czołówka Polski. Bezapelacyjnie pierwszy był Łukasz Dudek (KW Częstochowa), który jako jedyny ukończył finał, jak i wszystkie drogi elminacyjne. Drugie miejsce zajął Jacek Matuszek, który po ciężkiej walce niestety nie dosięgnął ostatniego chwytu, a trzeci był Adrian Chwiała (CW Totem).
Wszyscy finaliści zostali nagrodzeni przez organizatora zawodów - Miasteczko Twinpigs. Najlepszą kobietą okazała się Patrycja Gawlas.

fot. www.facebook.com/miasteczko.twinpigs
Zawodnicy oprócz wspinania, w wolnych chwilach korzystali z atrakcji miasteczka. Najbardziej przypadło to do gustu juniorom, którzy startowali w niedzielę. Rywalizacja wśród dzieci była bardzo zacięta, trzeba było rozegrać super finał, po którym na pierwszym miejscu podium stanął Dominik Kłopotek (KW Jastrzębie), druga była Natalia Kałucka reprezentująca MKS Tarnowię, a trzecia Aleksandra Kałucka (MKS Tarnowia).

Relacja z zawodów:


Zarówno uczestnicy jak i organizatorzy uważają pierwszą edycję zawodów za udaną, a tym samym organizatorzy dziękują wszystkim zawodnikom za przybycie oraz wspólną zabawę.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com