facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-02-12
 

Trzy bramy Kenii - pokaz

Zapraszamy 20 lutego 2014 r. (czwartek) o godz. 19.00 do kina MCDiS (ul. Zamkowa 4, Niepołomice). Swoje wspomnienia z Kenii przedstawi Bogumiła Jarecka.

Nie będzie to opowieść o przemierzaniu kilometrów wzdłuż i wszerz, ale o podróży do jednego miejsca, do wnętrza Afryki, do jej duszy. Trzy miesiące spędzone z tymi samymi ludźmi i w tym samym otoczeniu otwierają oczy na inne aspekty życia...„Mogłam zobaczyć proste życie, brać udział w uroczystościach, poczuć rytm tamtejszej codzienności. Widziałam prace i serce włożone w polepszanie egzystencji, odwiedzając pięć projektów, jakimi zajmuje się wspólnota St. Martin w Nyahururu. Spotykałam się z niepełnosprawnymi, jeździłam na spotkania 'grup kas oszczędnościowych', spędziłam dwa tygodnie w sierocińcu dla dzieci z wirusem HIV, odwiedzałam byłe dzieci ulicy w szkołach...” - wspomina autorka pokazu.

Bogumiła Jarecka była w Kenii dwukrotnie. W 2011 roku, w kwietniowym numerze miesięcznika Traveler, ukazała się jej relacja z pierwszej podróży do Kenii. Drugi pobyt to 3-miesięczny wolontariat we wspólnocie St. Martin w Nyahururu.
Więcej informacji o tych wyjazdach można znaleźć na: bogumilajarecka.wordpress.com.

W czasie pokazu konkursy z nagrodami, a po - możliwość porozmawiania z gościem przy kawie, herbacie, gorącej czekoladzie i mocniejszych napojach w Piwnicy Dźwięku :)

Wstęp wolny.

Więcej informacji: www.mcdis.pl


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com