facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-03-19
 

Trzeci sezon Salomon Nordic Sunday zakończony

W temperaturze plus 15 stopni Celsjusza także można biegać na nartach, oczywiście na śniegu. Właśnie przy takiej temperaturze i w pełnym słońcu rozegrano finałowe zawody trzeciego sezonu Salomon Nordic Sunday - największego cyklu biegowego dla amatorów w Polsce.
W finale w Szklarskiej Porębie - Jakuszycach wystartowały 144 osoby. Wiele z nich już dla zabawy, mając zaliczonych wcześniej pięć biegów, które uprawniały do miejsca w klasyfikacji generalnej i walki o cenne nagrody. Byli jednak tacy, którzy musieli do końca walczyć o punkty. Najbardziej zacięta była rywalizacja o trzecie miejsce na dystansie Mega CT w kategorii M4. O trzecią pozycję walczyli Wojciech Kozłowski i Artur Kaszubski. Przed ostatnim biegiem w generalce prowadził ten drugi. W finale lepiej prezentował się Kozłowski, który wyprzedził swojego rywala o ponad 4 minuty, ale rywalizację o miejsce na podium w całym sezonie przegrał o zaledwie 2 punkty.

W kategorii M3 na Mini CT, dzięki dobremu biegowi w finale na drugie miejsce awansował Bartłomiej Stramka, który w klasyfikacji generalnej przedzielił dwóch Czechów - Jana Kaspara i Vlastimira Kracmara. Ten drugi w niedzielę pobiegł słabiej i przegrał ze Stramką ponad dwie minuty.


fot. Stacja Jakuszyce


W kategorii M3 na Mini FT także walczono do końca. Drugiego w generalce Daniela Filipa do końca gonił Czech Vit Cerny. W niedzielę wygrał ze swoim rywalem o ponad minutę, czyli o 12 punktów, ale o wyprzedzenia zawodnika z Czarnego Boru zabrakło naszemu południowemu sąsiadowi trzech oczek.

Jeżeli chodzi o poszczególne niedzielne biegi, to najciekawiej do końca było na dystansie Mini (ok. 10,5 km) stylem klasycznym. Od początku na prowadzeniu była dwójka Wojciech Smykowski - Piotr Skowron. Ten drugi do tej pory wygrał wszystkie biegi w tym sezonie. Ale w niedzielę narta wyraźnie nie jechała mu najlepiej. W końcówce jednak wyprzedził Smykowskiego i wygrał z nim o niespełna 4 sekundy. Narty świetnie jechały za to starszemu ze Skowronów - ojcu Piotra - Mieczysławowi. Zajął on szóste miejsce pieczętując swój sukces w klasyfikacji generalnej w kategorii M4.

fot. Stacja Jakuszyce


Na długim biegu klasykiem po raz kolejny bezkonkurencyjny był Jakub Mroziński, który z drugim na mecie wygrał o ponad siedem minut. - To były kolejne zawody, w których naprawdę dobrze mi się biegło - mówił na mecie Mroziński. - Swoje, w tak trudnych warunkach na wolnym śniegu, zrobiły też dobrze przygotowane narty.

Mini styl dowolny to dominacja reprezentantów Polski, którzy pojawili się na finale. Wygrał Maciej Staręga, przed Pawłem Kliszem. Piąta była kolejna reprezentantka Anna Staręga. Pomiędzy nim znalazła się rywalizująca ze sobą od początku dwójka Tomas Malik - Zbigniew Galik. Obaj zakończyli sezon na pierwszych miejscach w swoich kategoriach wiekowych - M2 i M3. - To był bardzo udany sezon, nie tylko pod kątem czysto sportowym. Rywalizacja w cyklu Salomon Nordic Sunday to sama przyjemność. Tworzymy tu wielką grupę przyjaciół, wraz z organizatorami i mam nadzieję, że w przyszłym sezonie znów będziemy się spotykali na zawodach - mówił na podsumowaniu sezonu Zbigniew Galik.

Po zawodach najlepsi biegacze odbierali nagrody za pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji generalnej. Wręczali je m.in. reprezentant głównego sponsora cyklu - firmy Salomon - dyrektor Ryszard Broniewicz, a także reprezentantka Polski w narciarstwie biegowym Paulina Maciuszek. Nagrodami były bony za 200 (trzecie miejsce), 400 (drugie miejsce) i 600 zł (zwycięzcy) na zakupy w sklepach Salomona w Stacji Jakuszyce, Poznaniu, Krakowie lub Warszawie.

fot. Stacja Jakuszyce


- Dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy byli z nami. Cieszymy się, że popularność narciarstwa biegowego w Polsce ciągle wzrasta - mówił na podsumowaniu dyrektor Broniewicz. - Już myślimy o kolejnym sezonie i kilku nowościach dla naszych biegaczy - dodał.

fot. Stacja Jakuszyce

Specjalną nagrodę w niedzielę otrzymał Henryk Fortoński z Wałbrzycha - niepełnosprawny zawodnik, który w tym sezonie wystartował we wszystkich siedmiu biegach w ramach Salomon Nordic Sunday!

fot. Stacja Jakuszyce


Wyniki niedzielnych zawodów finałowych dostępne są pod tym adresem: http://www.online.datasport.pl/results546/

Natomiast klasyfikacja generalna tutaj: http://online.datasport.pl/salomon-11-12/

A już za kilka dni zaprezentujmy Państwu pierwszy odcinek statystycznego podsumowania tegorocznego cyklu SNS.


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com