facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-02-14
 

Tropiker i Care Plus wspierają Tramen Tepui 2012

Sklep Tropiker wraz z wyłącznym dystrybutorem marki Care Plus firmą Nomader wyposażył uczestników polsko-wenezuelskiej wyprawy Tramen Tepui 2012 w produkty służące ochronie zdrowia oraz zapewniające ochronę przeciwko moskitom i meszkom.
17 stycznia 2012 rozpoczęła się wyprawa Tramen Tepui 2012 pod patronatem National Geographic, która ma charakter naukowo - badawczy. Powrót uczestników planowany jest na 25.02.2012 roku.Grupa doświadczonych podróżników wyruszyła do Wenezueli, w obszar Gran Sabana i prekambryjskich gór stołowych - Tepui. W marcu 2011 odbyli oni już pilotażową wyprawę w obszar Gran Sabana i tepui Tramen, gdzie lokalna społeczność stwierdziła, iż nie odbywały się tu do tej pory żadne ekspedycje. To obszar niezwykle trudno dostępny z jednym z najwyższych na świecie wskaźników endemizmu. Bardzo ważnym elementem wyprawy będzie pobranie próbek owadów i roślin, co z dużym prawdopodobieństwem łączy się z odkryciem nowych gatunków. Działania naukowe wspiera Muzeum Zoologiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wyprawa zamierza osiągnąć górną krawędź tepui klasyczną metodą, zakładając liny poręczowe.


Polscy uczestnicy wyprawy:
Michał Kochańczyk
, z wykształcenia ekonomista i afrykanista, jest alpinistą, polarnikiem, żeglarzem, kajakarzem, wspinał się w Tatrach, Pamirze, Himalajach, Andach, w górach Afryki, na Spitsbergenie i Alasce. Był kierownikiem i uczestnikiem dwudziestu wypraw w góry wysokie. Jego największym osiągnięciem górskim jest udział w przeprowadzeniu nowej drogi na jedną z najtrudniejszych gór na świecie: na szczyt Fitz Roy w Patagonii. Jest instruktorem Polskiego Związku Alpinizmu i przez 18 lat był prezesem Klubu Wysokogórskiego "Trójmiasto" w Gdańsku. Przemierzył większość pustyń na świecie, wędrował przez wilgotne lasy równikowe, spłynął w Amazonii za pomocą wioseł środkowy odcinek rzeki Xingu, odkrywał ruiny preinkaskie w dorzeczu Ucayali, w czasie polarnej zimy przewędrował kilkaset kilometrów na nartach na Spitsbergenie, przepłynął w poprzek Bałtyk na drewnianej tratwie... i znacznie więcej. (www.kochanczyk.pl)Marek Arcimowicz, architekt planista, instruktor narciarstwa, fotograf. Redaktor i „frontowy” fotograf magazynu GÓRY. Przez wiele lat działał multidyscyplinarnie, łącząc funkcje fotografa, testera i projektanta sprzętu. Prowadzi mobilne międzykontynentalne studio fotograficzne, realizując projekty w kraju i za granicą. Od 2000 współpracuje z polską edycją magazynu „National Geographic”. W latach 2000-2004 był członkiem fotograficznej agencji PORTFOLIO. Zdjęcia i artykuły publikował na łamach m.in.: „National Geographic Traveler”, „Podróże”, „Focus”, „GEO”, „CHIP - Photo-video-digital”, „Voyage”, „Newsweek”, „Wiedza i  Życie”, „Gazeta Wyborcza”, „Foto-Pozytyw”. (blog.arcimowicz.com)Izabela Stachowicz, absolwentka biologii UJ planująca doktorat w Muzeum Zoologicznym UJ, miłośnik tropikalnych ekosystemów i naukowych wyzwań. Z pasją rozwija swe umiejętności w dziedzinie GIS i chce zająć się modelowaniem środowiska. A gdy już odklei się od komputera lubi nacisnąć spust migawki lub pośmigać na biegówkach.

Szczegóły:
https://tramentepui2012.wordpress.com/
Facebook
http://wenezuela.esri.pl/


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-11-30
BIZNES
 

Sezon zimowy 2023-2024 w Południowym Tyrolu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-06
BIZNES
 

Dołącz do przygody życia – FJALLRAVEN POLAR 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com