facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-05-22
 

TRANSVULCANIA 2012 – po trudnym biegu

Są przynajmniej dwa powody, dla których tegorocza TRANSVULCANIA na długo pozostanie w pamięci zawodników i kibiców: fenomenalny wynik Anny Frost i upały, które przyczyniły się do wielu dramatycznych chwil.
Przez pierwsze 60 kilometrów trasy na czele stawki ścigało się trzech mocnych rywali. Ostatecznie, z czasem 6 h 58’ 44″ zawody wygrał Dakota Jones, przed Andy Symondsem (7 h 00’ 35″) i Kilianem Jornet (7 h 09’ 54″). Ten ostatni dobiegł na metę ostatkiem sił. Wycieńczony padł na ziemię. Kroplówką musiano niestety reanimować wielu zawodników.

fot. P. Kosmala

Mogło się jednak wydawać, że upały i  trudna trasa nie robiły wrażenia na zwyciężczyni wśród kobiet. Anna Frost, która przygotowując się do biegu spędziła na La Palmie ponad 4 tygodnie, pobiła dotychczasowy rekord o prawie 2 godziny! Z czasem 8 h 11’ 31″ wpadła na metę na 13 miejscu w klasyfikacji generalnej, dając niewątpliwie do myślenia wielu gwiazdom męskiego biegania ultra. Na drugim miejscu zawody ukończyła Nuria Picas (8 h 51’ 59″), 18 minut przed Nikki Kimball.

fot. Mikae Helsing
Niestety jedyna polska zawodniczka, Kasia Zając nie zdołała ukończyć tych trudnych zawodów. Podczas zbiegu z najwyższego szczytu wyspy - Roque de Los Muchachos (2426 m) z objawami udaru i odwodnienia musiała wezwać pomoc. Brawa należą się dla organizatorów za przeprowadzenie szybkiej akcji. Kasia szybko też powróciła do formy, jednak jak zwykle w takich chwilach pozostał niedosyt i rozważania nad tym, czego zabrakło w przygotowaniach i podczas samego biegu. Najważniejsze jednak, że zwyciężył rozsądek i wszystko dobrze się skończyło.

Pełne wyniki z zawodów:

http://www.senderosdelapalma.com//transvulcania2012/clasificaciones/Ultra/Html/Res0BRESULTS_GEN_TOD.htm

http://www.senderosdelapalma.com//transvulcania2012/clasificaciones/Media/Html/Res0BRESULTS_GEN_TOD.htm

Filmy DYNAFIT TRAILteam z zawodów i z rekonesansu tuż przed startem:Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com