facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-10-24
 

Tramposfera - spotkania podróżników we Wrocławiu

W najbliższą środę 26 października we wrocławskiej Klubokawiarni Mleczarnia przy ul. Pawła Włodkowica 5 odbędzie się Tramposfera - spotkania podróżników. Jedną z głównych misji Tramposfery jest pokazanie, że dalekie wyprawy są domeną nie tylko wielkich podróżników, znanych nam z książek, telewizji, ale są w zasięgu każdego z nas.
Nic jednak samo do nas nie przyjdzie. Przygotowanie wyprawy to czasem ciężka praca, w którą trzeba zaangażować 200% naszej mocy.

Spotkania rozpoczną się o godz. 18:30, a wstęp kosztuje... 1 uśmiech (obowiązuje 50% zniżka studencka czyli wstęp za... pół uśmiechu ;) ).

Szczegółowy program:

Tadżykistan. Pieszo przez Wysoki Pamir.
Marek Kamiński


„Pewnego pięknego dnia obudziłem się i zrozumiałem, że muszę ruszyć zwiedzać świat. Podróżowanie stało się moją pasją. Staram się chłonąć świat wszystkimi zmysłami, wpatrywać się w cuda natury, wciągać w nozdrza zapach przypraw na bazarze i słuchać gwaru ulic najbardziej egzotycznych miast świata. Uzależniła mnie adrenalina krążąca we krwi. Nie wyobrażam sobie życia bez poznawania nowych miejsc.


4-osobowa grupa wariatów z Wrocławia postanowiła przejść pieszo w poprzek Wysoki Pamir. Udało się! Chciałbym opowiedzieć Wam, jak wspaniałym krajem jest Tadżykistan, jak ciepło przyjmują gości Pamirczycy i jak bardzo mogą dać w kość góry Pamir w zamian za niesamowite widoki. Zapraszam wszystkich, którzy chcą posłuchać o tym, jak wygląda podróżowanie po dachu świata.”

Polecamy blog Marka www.wyprawomania.pl.


Madagaskar. Lemury jadły nam z ręki.
Monika Macioł


Bagaż globtroterskich doświadczeń zdobyła na czterech kontynentach. Raczkowała po Europie, pierwsze kroki stawiała w Ameryce Północnej, ostatnio odkryła Azję, w której się zakochała. Przyszedł czas i na Afrykę.

Podróżując, stara się unikać miejsc, do których gonią wszyscy turyści, odwiedzający dany kraj. Szuka zakątków mniej znanych, położonych na uboczach, pomijanych przez popularne przewodniki. To miejsca, gdzie spotyka się ludzi bardziej autentycznych, niezmanierowanych przez tłumy zwiedzających.


Madagaskar to zaproszenie do świata alternatywnego, odmiennego od szarej codzienności i towarzyszącemu jej obłędu wyścigu ku niedoskonałej rzeczywistości. Zaproszenie do świata, w którym zatrzymał się czas, gdzie zatarły się granice między realnym a fantastycznym, prostym a skomplikowanym.


Zimowa wyprawa na Ural Subpolarny. Jak przygotować się do zimowej wędrówki.
Magdalena Jarocka, Jarosław Jóźwicki


Jak to jest, gdy wychylając nos rano z namiotu wita nas 30-stopniowy mróz? Z butów zrobiła się zmarznięta skorupa i za nic nie chcą wejść na nogę. Żeby napić się ciepłej herbaty musimy najpierw stopić śnieg. I po co to wszystko?

Tym razem, realizując projekt zdobywania najwyższych szczytów europejskich państw, za cel obraliśmy sobie Ural. W tym paśmie górskim znajduje się najdalej wysunięty na wschód szczyt Korony Europy – Narodnaja. Decyzja o wyjeździe na ten kraniec nie była przypadkowa. Postanowiliśmy pokazać, że są kwestie, w których cała Polska od dawna jest już na końcu Europy. Chodzi o problem wielu tysięcy ludzi w naszym kraju, o chorobę, która może z niewiadomych przyczyn dotknąć każdego: stwardnienie rozsiane (SM). Badania dotyczące dostępności i sposobów leczenia osób cierpiących na tę chorobę bezlitośnie wykazują, że w Polsce jest pod tym względem niemal najgorzej w Europie.


Podczas prezentacji dowiecie się o przygodach i o ludziach spotkanych podczas wyprawy, ale przede wszystkim będziemy chcieli opowiedzieć o tym, jak przygotować się do zimowej wędrówki i zachęcić Was do tego typu turystyki.
Zapraszamy na stronę wyprawy www.dziaba.com


Niespodzianki przygotował sklep Świat Podróżnika Pietros.

Zapraszamy!


Więcej informacji na stronie: http://www.tramposfera.pl/

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com