facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-04-12
 

TRAILteam rozpoczyna nowy sezon

Przez lata grupa zawodników zespołu Speleo startowała z dużym powodzeniem w rajdach przygodowych rozgrywanych w różnych częściach globu. W jego miejsce powstał TRAILteam, który rozwinął swoją działalność na wiele innych dyscyplin: maratony MTB, triathlon, adventure racing, biegi trailowe, górskie i ultra, ekstremalne próby sportowe w wysokich górach.
W tym sezonie w szeregach zespołu pojawi się wielu utalentowanych sportowców. Panie z rowerowego KTM TRAILteam - Justyna Frączek, Natalia Dubaj i Dorota Kwiatkowska – będą się ścigać w renomowanych imprezach MTB Marathon w: Murowanej Goślinie, Złotym Stoku, Wałbrzychu, Karpaczu, Stroniach Śląskich, Ustroniu, Korbielowie, Zawoi, Piwnicznej i w Istebnej. Wystartują również w wieloetapówkach: Beskidy MTB Trophy, Sudety MTB Challenge i Carpathia MTB Venture.

 
fot. M. Strojny
Magdalena Derezińska-Osiecka i Przemysław Sobczyk są zawodnikami kadry Polski w skialpiniźmie. W sezonie letnim, wspólnie z Kasią Zając będą tworzyć DYNAFIT TRAILteam  i startować w biegach górskich, trailowych i ultra. Czym dystans dłuższy, a przewyższenie większe, tym lepiej. W ich obszernym kalendarzu startowym, poza wieloma ciekawymi imprezami w kraju, można też znaleźć chyba najbardziej obsadzone przez światową czołówkę zawody sezonu - 83-kilometrowy bieg Transvulcania na La Palmie. Start już za kilka tygodni.

 
fot. W. Kingma
W tym sezonie Kasia spróbuje też swoich sił w triatlonie. Trzon BRIKO TRAILteam będzie jednak stanowił Artur Kurek, którego celem jest klasyfikacja na Mistrzostwa Świata w triatlonowym Ironmanie na Hawajach. Artur lubi duże wyzwania więc należy założyć, że podczas zawodów klasyfikacyjnych Iroman w Zurichu osiągnie swój cel.


Chyba najwyżej stawia sobie poprzeczkę SALEWA TRAILteam  biorący udział w zawodach adventure racing. Zdobyli już 5. miejsce Mistrzostw Świata w rajdach przygodowych, ale ambicje mają większe. Czy Justyna Frączek, Maciej Mierzwa, Maciek Dubaj i Łukasz Warmuz zdołają w tym roku poprawić ten najlepszy w historii polskich startów wynik?

 
fot. W. Kingma
TRAILteam to nie tylko zespół wyczynowców. Może go reprezentować właściwie każdy. Ekipa często udostępnia darmowe wpisowe na różne zawody sportowe. Organizuje też grupy treningowe, w których można wspólnie trenować pod okiem doświadczonego trenera. Póki co, taka możliwość istnieje w Poznaniu i Żyrardowie pod Warszawą, ale zespół przygotowuje kolejne grupy. Wiele filmów instruktażowych z treningów i zawodów można znaleźć na profilu YouTube zespołu.

Więcej informacji na: trailteam.pl


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-09-23
BIZNES
 

Bo liczy się droga

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-22
BIZNES
 

GOPR i Salewa dalej razem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-08-19
BIZNES
 

Polskie marki – Powrót ProRocka

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-06-08
BIZNES
 

Największy brand corner Fjällräven w Polsce otwarty!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com