facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Tour de Bloc Piotrka Czarneckiego

 
Piotrek Czarnecki na Venom 7C+ czy 8A+? (fot. M. Oborzyński)

 

Niezły trip po ogródka bulderowych zaliczył ostatnio Piotrek Czarnecki. Jeszcze w październiku odwiedził mało znany Ścieżków Groń koło Żywca gdzie udało mu się wytyczyć dwie dość trudne linie Dominator 7C i Wyjście z Mroku 7C+.

Tuż przed końcem miesiąca Necki wpadł również na Kamienną Górę gdzie wytyczył nowe linie Achilles SD 8A oraz Robak 7B oraz (a w zasadzie przede wszystkim) powtórzył Venom, linię dotychczas wycenianą na 8A+. Zdaniem Piotrka bardziej adekwatna cyferka dla Venoma było by 7C+:

 

„Przeceniłem bo znalazłem bardziej optymalne patenty które całkowicie zmieniają trudnościowy wymiar tego balda […] uważam po prostu, że wycena powinna być taka jaki jest najłatwiejszy patent, w tym przypadku 7C+ to i tak dużo.”

 

Łatwiejszymi patentami Venoma pokonał również jakoś czas temu między innymi Michał Janik który też skłania się do takiej korekty wyceny.


Zobaczcie jak wyglądała akcja na Kamiennej i wytyczenie Achillesa:

 

Ostatni weekend to już wypadzik do Muchówki i szybkie powtórzenia klasyków takich jak Zagacie SD 7B+ czy Max Dyno SD 7C. Jednak najciekawszym przejściem tego dnia jest powtórzenie mało popularnego 1a+ 7C+.

 

Po Muchówce przyszła kolej na Ciężkowice gdzie też padło kilka rzeczy m.in Hard Core 7B Flash, Czupakabras 7C oraz klasyk Formalina. Jednak zdaniem Piotrka Formalina zasługuje raczej na 7C+:

 

„[…] nie padła mega łatwo jak się spodziewałem, ale to przez to że jest krzywa i trzeba się nauczyć. Co do wyceny to nie wiem, mi po prostu wydała się trochę za łatwa jak na 8A […] kiedyś podchwyt w który się wchodziło prawą ręką był płaski i obły a teraz jest tam wyraźna krawądka na której można zapiąć co bardzo ułatwia sprawę. Po prostu od ciągłego czyszczenia chwyty się powiększają i przez to kolejni pogromcy mają łatwiej. Jeśli więc chwyty się powiększają i są lepsze (nie zawsze bo czasami działa to w drugą stronę) to jest łatwiej przejść więc i wycena powinna ulec zmianie. To jest normalna kolej rzeczy…”

 

 

W Ciężkach działał ostatnio również Grzesiek Sowa któremu udało się zatopować na Skrajnie Niebiesko 7C+. Niby cyfra niestraszna, ale każdy kto widział tą linie wie że łatwo nie jest:-)

 

 

W norze na Zakrzówku tez warun ponoć niezły. Przekonali się o tym ostatnio Dawid Herman i Maciek Kalita którzy wciągnęli Fakira 8A.

 

 

 źródło: 8a.nu, wywiad środowiskowy

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-06
WSPINACZKA SPORTOWA
 

13 Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-09-02
WSPINACZKA SPORTOWA
 

„Nasze Skały” – prośba o respektowanie zasad w skałkach

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2021-03-30
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Pierwsze 9b+ w Siuranie - Will Bosi prowadzi "King Capella"

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com