facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2019-10-21
 

"TOPR na każde wezwanie" - specjalna edycja polskiego Newsweeka

Z okazji 110-lecia powstania Tatrzańskiego Ochotniczego Pogowia Ratunkowego znany tygodnik społeczno-polityczny Newsweek Polska przygotował specjalny numer, w całości poświęcony bogatej historii działalności TOPR. Znajdziemy w nim opisy najbardziej niebezpiecznych i spektakularnych akcji ratunkowych, sylwetki wybitnych ratowników oraz wiele ciekawostek "z życia i funkcjonowania" pogotowia. 

Ratownicy TOPR podczas tegorocznych ćwiczeń organizowanych w ramach Kongresu ICAR; fot. Piotr Drożdż

 

"Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe to nazwa elektryzująca wszystkich miłośników gór. Pod tą nazwą kryje się 110 lat historii składającej się ze zmieniającego się sprzętu, zmieniających się technik ratowniczych, zmieniającej organizacji i niezmiennej postawy ratowników niosących pomoc niezależnie od warunków, będących na każde wezwanie naczelnika, na których każdy potrzebujący pomocy w górach zawsze może liczyć. Z okazji rocznicy 110 lecia w specjalnym wydaniu Newsweeka znajdziecie Państwo historię TOPR, historię kilku wybitnych ratowników, opisy kilku wypadków oraz statystyki, opis działalności i troszkę humoru. Wszystko czym w wielkim skrócie jest od 1909 roku Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe."Specjalne wydanie Newseeka poświęcone działalności TOPR możecie zamówić tutaj.

 

Cieszymy się, że działalność TOPR-u spotyka się z coraz szerszym medialnym odzewem i mamy nadzieję, że przełoży się to nie tylko na większą świadomość społeczeństwa na temat bezpieczeństwa w górach, ale także na poprawę finansowania pogotowia.


Jednocześnie już teraz chcielibyśmy zaprosić Was na internetową premierę filmu "Ratunek nadchodzi z nieba" w reżyserii Jerzego Porębskiego. To 50-minutowa historia ratownictwa śmigłowcowego w Tatrach, opowiedziana przez jej współtwórców - Tadeusza Augustyniaka oraz Macieja Gąsienicę. Od pierwszych lotów w Bieszczadach w latach 60, po lata 90 w Tatrach.

Premiera będzie miała miejsce na naszym kanale GÓRY TV 29 października 2019r. - a więc dokładnie w dniu 110-lecia założenia TOPR. 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com