facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-03-29
 

TOPR - wczoraj, dziś, jutro

Muzeum Tatrzańskie oraz Naczelnik TOPR Jan Krzysztof serdecznie zapraszają na spotkanie "TOPR - wczoraj, dziś, jutro", kończące wystawę „Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości”.
Spotkanie odbędzie się w ostatnim dniu wystawy - 31 marca (sobota) o godz. 18 w Galerii Sztuki im. W. i J. Kulczyckich na Kozińcu.

Ostatnie z serii spotkań na wystawie „Zakopiańczycy…”, trwającej od 2 października 2011 do 31 marca 2012, poświęcone będzie Tatrzańskiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu.
Posłuchamy opowieści o jego pierwszych naczelnikach (prezentacja Wojciecha Szatkowskiego); TOPR lat powojennych wspominać będą starsi ratownicy, a o jego dniu dzisiejszym oraz perspektywach na przyszłość mówić będzie Jan Krzysztof, Naczelnik TOPR, oraz toprowcy młodszego pokolenia.

Zaprezentowane zostaną również fragmenty mało znanych archiwalnych materiałów filmowych o ratownikach tatrzańskich.

Spotkanie poprowadzi Maciej Krupa.
Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny.

Poczęstunek dla gości finisażu przygotuje Restauracja ZIĘBÓWKA w Witowie.

Źródło: www.muzeumtatrzanskie.pl oraz Nasz Kasprowy
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com