facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-12-09
 

Tomek Michniewicz i świat poszukiwaczy skarbów

Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” zaprasza wszystkich pasjonatów podróży na spotkanie z Tomkiem Michniewiczem, który zabierze publiczność do niebezpiecznego świata prawdziwych poszukiwaczy skarbów.
Poszukiwacze skarbów. Szaleni naukowcy i ekscentryczni milionerzy, ryzykanci, złodzieje i oszuści. Tomek Michniewicz wprowadza nas w ich świat – pełen zatopionych galeonów, hiszpańskiego złota, śmiertelnych pułapek, świszczących kul i zawiłych intryg. W zamknięty krąg najsłynniejszych łowców skarbów.
 
To opowieść o obsesji, która ogarnia ludzi szukających bogactwa. O tym, do czego są zdolni i jak daleko potrafią się posunąć, zaślepieni gorączką złota. Przejmująca, emocjonalna historia o ludzkich słabościach.
 
Tomek Michniewicz wprowadzi uczestników spotkania w tajemnice jednego z najbardziej zamkniętych środowisk na świecie: poszukiwaczy skarbów. Opowie o zatopionych galeonach, starych mapach i ludziach, którzy zaryzykują wszystko, by je odnaleźć, a także o tym, jak przeklęta bywa fortuna. Autor "Gorączki. W świecie poszukiwaczy skarbów." zabierze publiczność w podróż do najodleglejszych miejsc na ziemi, by pokazać czym jest prawdziwa gorączka złota i jak bardzo zmienia postrzeganie świata, zaprezentuje najsłynniejszych łowców skarbów i ich największe sekrety.
 

 
Tomek Michniewicz (ur. 1982) – dziennikarz, fotograf i zapalony backpacker. Autor audycji "Trójka Przekracza Granice" w Programie III Polskiego Radia. Redaktor naczelny portalu KoniecSwiata.net. Laureat trzech nagród na Festiwalu Cywilizacji i Sztuki Mediów Mediatravel. Publikował w „Polityce”, „Rzeczpospolitej”, „Podróżach” i „Playboyu”. Jego pierwsza książka "Samsara. Na drogach, których nie ma" stała się bestsellerem. W minionym roku jako jedyny Polak został wpuszczony na pokład łodzi największej na świecie firmy poszukującej skarbów, Mel Fisher’s Treasures. Wcześniej tropił przemytników dzieł sztuki w Kambodży, a zawodowi szulerzy w Las Vegas pokazali mu, jak oszukują kasyna. Dostał się też do zamkniętego obozu partyzantki maoistów w Nepalu i spędził bez ochrony cały dzień w jednym z najcięższych więzień w USA, w San Quentin w Kalifornii.
 
Slajdowisko odbędzie się o godz. 19.00 we wtorek 13.12.2011 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Wstęp wolny!

Źródło: www.wagabunda.krakow.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com