facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2014-02-11
 

Tokina AT-X 11-16 PRO DX II w sprzedaży

Użytkownicy lustrzanek Sony α mieli do tej pory okazję przetestować możliwości obiektywu AT-X 11-16 PRO DX. Jego następca, model AT-X 11-16 PRO DX II, to udoskonalona wersja wielokrotnie nagradzanego i niezwykle popularnego poprzednika.

Wyłączny dystrybutor marki Tokina w Polsce – krakowska firma Delta – wprowadziła do sprzedaży zapowiadaną wersję obiektywu AT-X 11-16 PRO DX II z mocowaniem Sony α.

Nowa Tokina ma udoskonalone powłoki antyrefleksyjne, które jeszcze skuteczniej chronią przed skutkami światła bocznego i gwarantują lepsze odwzorowanie barw.

Mimo kompaktowych gabarytów i niewielkiej wagi, zaskakuje stałym światłem wynoszącym f/2.8 w całym zakresie ogniskowych. Dzięki temu świetnie nadaje się do fotografowania w słabych warunkach oświetleniowych.

Model zaprojektowany został zgodnie z koncepcją Advanced Technology Extra. Oznacza to, że całą gamę obiektywów marki Tokina stworzono w oparciu o zaawansowaną konstrukcję optyczną składającą się z najlepszej jakości podzespołów i dostępnych technologii. W budowie nowej Tokiny wykorzystano dwie soczewki SD o bardzo niskim współczynniku dyspersji oraz dwa elementy asferyczne. Gwarantują one doskonały kontrast i ostrość oraz pozwalają skutecznie ograniczyć powstawianie aberracji chromatycznej.


To, co wyróżnia wszystkie obiektywy marki Tokina, to wbudowany system One-touch Focus Clutch Mechanism. Jest to bardzo wygodny sposób przełączania się między trybem AF/MF. Służy do tego ruchomy pierścień nastawiania ostrości. Przełączanie go między pozycjami AF/MF zmienia parametry ustawienia autofokusa.
Tokina AT-X 11-16 PRO DX II świetnie sprawdzi się również na rynku video HDSLR. Jest jedynym szerokokątnym obiektywem ze światłosiłą f/2.8 zaprojektowanym do pracy z lustrzankami formatu APS-C. Wykorzystując ten model do rejestracji obrazu filmowego, operator uzyska doskonałą jakość obrazu.

Wyłączny dystrybutor Tokiny przygotował również specjalną ofertę cenową na poprzednią wersję obiektywu – AT-X 11-16 PRO DX z mocowaniem Sony α.
Starsze modele będzie można nabyć w promocyjnych cenach u autoryzowanych partnerów marki w Polsce. Pełna lista partnerów dostępna jest na stronie internetowej:
www.tokinalens.pl.


Specyfikacja obiektywu Tokina AT-X 11-16 PRO DX II z mocowaniem Sony α:

Ogniskowa    11 – 16 mm
Konstrukcja optyczna    13 elementów w 11 grupach
Kąt widzenia    104° - 82°
Minimalna odległość ostrzenia (m)    0.3
Maksymalna skala odwzorowania    1:11.6
Minimalna przysłona    f/2.8
Maksymalna przysłona    f/22
Listki przysłony    9
Rozmiar filtra (mm)    77
Wymiary (mm)    84x98
Waga    542 g
Mocowanie    Sony α
Gwarancja    2 lata

Cena AT-X 11-16 PRO DX II (nowa wersja)
Cena w sklepach internetowych: 2170,00 PLN brutto

Cena AT-X 11-16 PRO DX (poprzednia wersja)
Cena w sklepach internetowych: 1850,00 PLN brutto

 


Więcej informacji:
www.tokinalens.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-07-02
BIZNES
 

Południowy Tyrol: niezwykły region Włoch

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com