facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2014-07-24
 

TNF Fuse Form Originator z nagrodą targów

Rewolucyjna technologia produkcji materiałów FuseForm opracowana przez markę The North Face po raz kolejny wyróżniona została przez specjalistów z branży outdoorowej. Stworzona z jej wykorzystaniem kurtka The North Face Fuse Form Originator zdobyła złotą nagrodę OutDoor INDUSTRY przyznawaną w czasie targów OutDoor Show we Friedrichshafen.

OutDoor INDUSTRY AWARD to prestiżowa nagroda przyznawana w czasie targów OutDoor Show w niemieckim Friedrichshafen. Niezależne jury ekspertów, w skład którego weszli m.in. przedstawiciele Deutsche Designer Club (DDC), przyjrzało się nowym produktom, które mają pojawić się na rynku wiosną 2015 roku.

 

 

Członkowie jury (od lewej):
Christian Nothdurfter, manager zakupów w dziale wspinaczki i sportów zimowych Sportler AG, Włochy
Boris Gnielka, szef działu testów i technologii magazynu Outdoor, Niemcy
Jürg Buschor, redaktor naczelny ALL MOUNTAIN, Outdoor Guide GmbH, Szwajcaria
Lars Schneider, fotograf, schneider outdoor visions, Niemcy
Ingalill Forslund, redaktor naczelna Utemagasinet, Szwecja
Mark Held, sekretarza generalny European Outdoor Group, Szwajcaria
Najważniejsza, złota nagroda powędrowała w tym roku do marki The North Face. Uznanie specjalistów zdobyła kurtka Originator, przy której produkcji wykorzystano opracowaną i opatentowaną przez markę technologię FuseForm™.
Jest to pierwsza w swoim rodzaju metoda tkania materiału, która pozwala na zmianę jego charakterystyki w odpowiednich miejscach. Dzięki temu możliwe jest wykonanie produktów nawet z jednego - jak w przypadku kurtki Originator - kawałka materiału. Jednocześnie w ramach tego jednego kawałka są miejsca odporniejsze na ścieranie (np. na ramionach) i są takie, gdzie materiał jest nieco delikatniejszy, a co za tym idzie lżejszy.
Sprowadzona do minimum liczba szwów i elementów, z których wykonany jest produkt, pozwala na zmniejszenie jego wagi przy jednoczesnym zachowaniu naj-lepszych właściwości, jeżeli chodzi o ochronę przed wiatrem i wilgocią, czy też „oddychalność”.

 „Od ponad 45 lat The North Face wyznacza nowe standardy w dziedzinie produkcji odzieży outdoorowej. Cieszy mnie to, że FuseForm™, całkowicie nowa generacja w procesie tworzenia materiałów, zyskał takie uznanie.” - powiedział Oliver Lang, wiceprezes The North Face EMEA ds. produktu.

 

Źródło: TNF

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-02-26
BIZNES
 

Miłość do gór, w Zillertal

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-22
BIZNES
 

Omni-Heat od Columbia Sporstwear na Srebrnym Globie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-11-30
BIZNES
 

Sezon zimowy 2023-2024 w Południowym Tyrolu

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com