facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2014-07-24
 

Thule na szlaku: plecaki Technical Backpack

Firma Thule z dumą zaprezentowała nową rodzinę innowacyjnych plecaków, w których znajdziemy to samo DNA i te same kluczowe cechy, typowe dla wszystkich innych produktów Thule, tworzonych z myślą o prowadzeniu aktywnego życia.

Seria Technical Backpack jest kontynuacją tradycji tworzenia pionierskich i nowoczesnych produktów dla aktywnych użytkowników, a przy jej tworzeniu projektanci skupili się na pięciu kluczowych cechach: perfekcyjnym dopasowaniu, łatwości użytkowania, bezpieczeństwie/testach, jakości premium oraz ponadczasowym wzornictwie.

Thule już od 1942 r. pomaga fanom spędzania czasu na świeżym powietrzu w transportowaniu ich cennego ekwipunku. W 1955 r. firma zmieniła świat turystyki prezentując pierwsze akcesoria samochodowe. Teraz, 60 lat później, Thule jest gotowa po raz kolejny zmienić ów świat – wprowadzając do oferty serię Thule Technical Backpack Collection.

“Jesteśmy przekonani, że udało nam się podejść “na świeżo” do tej kategorii plecaków… i stworzyć dzięki temu znakomite produkty. Nie istnieją dwa identyczne ciała ludzkie, dlatego opracowaliśmy szybkie i skuteczne patenty na dopasowanie naszych plecaków do potrzeb każdego użytkownika” - komentuje Graham Jackson, product manager serii Technical Backpacks.

Nowe plecaki Thule gwarantują idealne dopasowanie dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i możliwości skorzystania z 270 opcji dopasowania.Wśród nowości warto wymienić:

TransHub Suspension System
Unikalny system nośny TransHub zapewnia maksymalną stabilność oraz, jednocześnie, elastyczność. Szeroki aluminiowy wspornik oraz wykonana ze stalowej sprężyny rama idealnie przenoszą największy ciężar na najsilniejszą cześć ciała użytkownika – czyli nogi. Jednocześnie TransHub umożliwia wygodne regulowania (do 150 mm) długości pasków plecaków Thule Guidepost na klatce piersiowej.

MicroAdjust Suspension System
System nośny MicroAdjust stworzono z myślą o zapewnieniu użytkownikowi stałego komfortu. Podobnie jak w przypadku system TransHub w plecakach Thule Capstone zastosowano aluminiową ramę, której celem jest równo rozdystrybuowanie masy plecaka na biodrach. Dodatkowo MicroAdjust umożliwia szybkie regulowanie długości pasów piersiowych w czasie wędrówki – co pozwala na wygodne dbanie o komfort podczas marszu.

Gender Specific Design (Wzornictwo dopasowane do płci)
Projektanci Thule GuidePost oraz Thule Capstone wzięli pod uwagę różnice w budowie ciała kobiet i mężczyzn. Plecaki męskie i damskie mają inaczej poprowadzone pasy piersiowe oraz biodrowe – tak, by idealnie pasowały do różnych typów ciała i zapewniały obu płciom pełen komfort użytkowania.

Regulacja pasków QuickFit
Funkcja QuickFit umożliwia użytkownikowi wygodne regulowanie odstępu pomiędzy paskami plecaka (do 30 mm – tak, by każdy użytkownik mógł znaleźć idealną dla siebie pozycję). Specjaliści wyliczyli idealne dla różnych użytkowników pozycje pasków (w oparciu o średnicę szyi) – odpowiednie wartości znaleźć można w interaktywnym poradniku na stronie Thule.

Idealne dopasowania pas biodrowego
Pasy biodrowe Thule dostępne są w trzech rozmiarach (Small, Medium oraz Large) co gwarantuje idealne dopasowanie dla każdego użytkownika. W wersjach męskich dostępne obwody mieszczą się w zakresie 68-130 cm, zaś w damskich – 63 – 125 cm.

Seria Thule GuidePost
Plecaki z serii Thule Guidepost zaprojektowano z myślą o tym, co na szlaku jest najważniejsze – komforcie i łatwości w obsłudze. W pełni konfigurowalny system nośny pozwala perfekcyjnie dopasować plecak do potrzeb użytkownika, a górną osłonę wszystkich modeli z serii GuidePost można szybko zdemontować i użyć jako niewielkiego (24 l) plecaka podręcznego. Dzięki tym - i innym (regulacja szerokości pasków QuickFit, regulowany pas biodrowy) nowatorskim funkcjom Thule GuidePost doskonale sprawdzi się podczas górskich wędrówek.

Plecaki wykonano z materiałów 210D Cordura™ Nylon oraz 315D Cordura™ Nylon. Plecaki GuidePost dostępne są w wersjach o pojemnościach 88 L, 75 L i 65 L (męskie), a także 75 L i 65 L (damskie).

Seria Thule Capstone
Plecaki dla osób wymagających idealnego dopasowania i maksymalnego komfortu. W serii Thule Capstone zastosowano system nośny MicroAdjust, w pełni oddychający, siatkowy tylny panel, łatwy dostęp do kieszeni oraz wbudowany pokrowiec przeciwdeszczowy. Wygodę użytkowania dodatkowo podnosi odłączalny klips na klucze oraz dwie zewnętrzne kieszenie boczne.


Plecaki wykonano z materiałów 210D Cordura™ Nylon i 315D Cordura™ Nylon. Dostępne są wersje 50 L, 40 L oraz 32 L (męskie) i 50 L, 40 L I 32 L (damskie). Wszystkie modele można dopasować do ciała użytkownika w mniej niż 5 sekund.

Thule Capstone Daypack 22 L
Idealny plecak na krótki wypad turystyczny – znajdziemy w nim wszystkie funkcje plecaków z serii opisanej powyżej, ale w bardziej kompaktowej formie.

Nosidło Thule Sapling Elite Child Carrier
Nosidło Thule Sapling Elite zapewnia niespotykany wcześniej komfort na szlaku zarówno dziecku, jak i niosącemu je rodzicowi, a na dodatek umożliwia wygodne, bezpieczne i szybkie przekazywanie go pomiędzy rodzicami. Miękki, wygodny i bezpieczny kokpit, w którym podróżuje dziecko jest w pełni regulowalny, a do dyspozycji użytkownika są łatwo dostępne kieszenie na akcesoria, przekąski czy napój (dzięki temu można je podać dziecku nie zdejmując nosidła).

 Wszystkie nowości z serii Thule Technical Backpacks będą objęte 25-letnią gwarancją i pojawią się w sprzedaży w lutym 2015 r.

Więcej informacji o produktach Thule znaleźć można na stronie: www.thule.com
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com