facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-09-03
 

The North Face Explore Fund wspiera młodych odkrywców z Jeleniej Góry

Kilkanaścioro wychowanków Domu Dziecka Dąbrówka wzięło udział w wyprawach krajoznawczych, zorganizowanych przez Stowarzyszenie Skalny Most z Jeleniej Góry. Część  środków na ten cel organizacja otrzymała w ramach inicjatywy The North Face Explore Fund.
Stowarzyszenie Skalny Most z Jeleniej Góry to organizacja, której działania skupiają  się na promowaniu aktywności ruchowej, organizacji najmłodszym gier zespołowych i integracyjnych, wędrówek górskich, wspinaczek i biwaków.

Od maja 2012 roku Stowarzyszenie realizuje projekt „The world is waiting”, w ramach którego zaplanowano 4 wyprawy wspinaczkowe i krajoznawcze dla wychowanków Domu Dziecka Dąbrówka w Jeleniej Górze. Ideą inicjatywy jest przede wszystkim rozwijanie w nich ciekawości otaczającego ich świata, zachęcanie do jego odkrywania jak również dbania o środowisko naturalne.

fot. Stowarzyszenie Skalny Most


Jak do tej pory odbyły się trzy z czterech zaplanowanych wypraw. Pierwsza z nich miała miejsce w Rudawach Janowickich i wzięła w niej udział ósemka wychowanków Domu Dziecka Dąbrówka. Wśród głównych atrakcji wycieczki były między innymi odwiedziny w Zamku Bolczów, gdzie jak wspomina jedna z opiekunek - “zaczęło się chodzenie po murach, pozostałościach wież i zaglądanie do wszystkich szczelin, aż każdy kamień został dokładnie zbadany”. Dzieci miały również okazję rozpalić ognisko oraz samodzielnie upiec kiełbaski, a ci najbardziej odważni wyruszyli w środku nocy na punkt widokowy na  Sokoliku.

Celem drugiej wycieczki była nauka wspinaczki na Skalnym Moście – grupie skalnej, od której pochodzi nazwa stowarzyszenia. Młodzież miała również okazję dowiedzieć się jak rozbić obozowisko, posługiwać się sprzętem kempingowym i jak poprawnie rozpalić ognisko. Choć wspinaczka okazała się być dużo bardziej wymagającym sportem niż się spodziewano i nie obyło się bez siniaków i zadrapań uśmiechy ani na chwilę nie zeszły z twarzy młodych odkrywców.

fot. Stowarzyszenie Skalny Most

Trzecia wyprawa rozpoczęła się wczesnym rankiem 5 lipca. Jej celem była wędrówka i poznawanie przyrody w Górach Izerskich. Nie zabrakło różnych wyzwań, w tym walki z wszechobecnym błotem. Mimo to, nikt nie żałował chwil spędzonych w pięknym otoczeniu.

Część środków na realizację projektu „The world is waiting!”, Stowarzyszenie otrzymało w ramach inicjatywy The North Face Explore Fund, działającego od 2010 roku programu wsparcia  finansowego dla organizacji pozarządowych w ich działaniach na rzecz edukacji w zakresie zdrowia i dbałości o środowisko naturalne oraz zachęcających młodych ludzi do wszelkich form aktywności outdoorowej. Środki te pozwoliły na zakup niezbędnego sprzętu biwakowego. Wyjazdy odbyły się dzięki darowiznom i wsparciu Województwa Dolnośląskiego.

Więcej informacji znaleźć można na stronach:

www.skalnymost.org

www.explorefund.org
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com