facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Test adidas Terrex Solo dla panów

Kolejnym produktem znanej i lubianej marki z trzema paskami który mogliśmy przetestować w akcji były męskie buty podejściowe Terrex Solo. W zasadzie nieco uprzedzając fakty można by napisać buty wspinaczkowo-podejściowe:-). 

Oczywiście, aby test był pełny postanowiliśmy sprawdzić działanie buta w warunkach bojowych zarówno na sztucznej ścianie jak i w skałach czy na ostrzejszych podejściach.

 

Pierwsze wrażenie? Hmmmm dość twardy rant, w miarę sztywna podeszwa i mocno zabezpieczony czubek. Zestaw zdecydowanie sprawdza się podczas podejść w trudnym terenie. Jako, że za bezpośredni kontakt z podłożem odpowiedzialna jest guma Stealth znana za topowych butów wspinaczkowych marki 5.10 naprawdę ciężko się w nich poślizgnąć:-) Nawet na mokrych i nieco oglonionych kamieniach:-). Fajnym patentem przydatnym z kolei podczas szybkich zejść bądź zeskoków jest system amortyzujący adiPrene na pięcie. Wszyscy którzy dbają o swoje stawy na pewno będą zadowoleni.


 

No ale przecież podejście to dopiero początek zabawy. Trzeba też sprawdzić jak butki będą sobie radzić podczas nieco bardziej zaawansowanej akcji. Pierwsze testy podczas treningów na panelu wypadają więcej niż zadowalająco. Twardy rant i klejąca się do stopni guma Stealth sprawia że but elegancko pracuje nie tylko na większych jak i mniejszych krawądkach, ale również na mocno tarciowych, wyjeżdżających stopniach. 
 

Ok. Na panelu dają radę - ale jak sprawdzą się w skałach? Na pierwsze miejsce testu wybieramy podkrakowski Tyniec. Rozgrzewka na szóstkach i sześć jedynkach daje prosty wniosek - zarówno na tarcie jak i na małych krawądkach stoją elegancko. W takim razie trzeba by sprawdzić je na czymś nieco trudniejszym. Po chwili zastanowienia wybór pada na największy klasyk rejonu, czyli drogę o historycznej aczkolwiek niezbyt poprawnej politycznie nazwie Skurwysyn prezentującej trudności VI.3+/4. Po kilku próbach droga pada i choć we wspinaczkowych butach było by na pewno łatwiej i szybciej, to jednak adidaski sprawiły się dzielnie (również podczas kluczowego haczenia palców w trudnościach:-).

 

Zobaczcie jak adidas Terrex Solo sprawdzają się w akcji:


Więcej informacji na http://www.adidas.pl/outdoor

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Goryonline
 
2016-05-25
WSPINACZKA SPORTOWA
 

VII MAS – dziękujemy!

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
Goryonline
 
2016-02-08
FOTO-VIDEO
 

Try Tool 2016 - GALERIA ZDJĘĆ

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
Goryonline
 
2015-12-18
WSPINACZKA SPORTOWA
 

(Foto)relacja z zawodów wspinaczkowych Avana 2015

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com